Przejdź do treści

Kruger&Matz podbija Rumunię – premiera smartfona LIVE 2 LTE oraz tabletu EDGE1081

Od jesieni Kruger&Matz, marka specjalizująca się w produkcji eleganckich urządzeń mobilnych oraz sprzętu audio, rozszerza swoje działania na rumuńskim rynku technologicznym. Tam też 7 października odbędzie się premiera najnowszych urządzeń w portfolio marki – smartfona LIVE 2 LTE oraz tabletu EDGE1081. Relację z wydarzenia będzie można oglądać od godz. 16.30 za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie www.krugermatz.com.

Produkty Kruger&Matz obecne są w wielu krajach Europy, m.in. w: Niemczech, Belgii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Węgrzech i Bułgarii oraz Rumunii i Holandii, gdzie znajdują się oddziały dystrybutora tej marki. Kruger&Matz planuje wykorzystać ten atut do wzmocnienia zaangażowania w walce o udziały na tamtejszych rynkach, a także zwiększenia świadomości marki – te działania zaczyna właśnie od Rumunii. Dlatego też w stolicy tego kraju zaplanowywana została uroczysta prezentacja marki połączona z europejską premierą nowych produktów: smartfona LIVE 2 LTE oraz tabletu EDGE1081 z systemem Windows 8.1.

LIVE 2 LTE to pierwszy w ofercie Kruger&Matz smartfon wyposażony w standard łączności 4G LTE zapewniającej użytkownikom szybki dostęp do sieci internetowej. Jest to także pierwszy model w ofercie Kruger&Matz wyposażony w system Android 4.4 KitKat, za którego płynne działanie odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400, taktowany zegarem 1,2 GHz i wspierany 1GB pamięci RAM. LIVE 2 LTE wyróżnia tylna kamera 13Mpix, która gwarantuje doskonałej jakości zdjęcia i nagrania. Wszystkie nagrania i zdjęcia można zapisać w pamięci wewnętrznej telefonu o pojemności 4GB, z opcją jej rozbudowy o kolejne 32GB za pośrednictwem karty microSD.

Smartfon LIVE 2 LTE podobnie jak wszystkie urządzenia z tej serii łączy w sobie elegancję i funkcjonalność. Telefon wyposażony został w coraz bardziej docenianą w Polsce opcję dual SIM, a także GPS, Bluetooth 4.0, cyfrowy kompas oraz akcelerometr. Dopełnieniem tego zestawienia jest bateria o pojemności 2500mAh, która zapewnia użytkownikowi komfort aktywnej pracy smartfona przez wiele godzin. Całość, wraz z 5-calowym ekranem IPS o rozdzielczości 720x1280pix, zamknięto w szykownej, smukłej obudowie w kolorze czarnym, zaprojektowanej w taki sposób, by idealnie wpasować się w dłoń użytkownika, zwiększając tym samym satysfakcję z użytkowania tego smartfona.

Podczas premiery marki w Rumunii, Kruger&Matz zaprezentuje także nowy tablet z serii EDGE, która skupia urządzenia oparte o system Windows. EDGE1081 z systemem Windows 8.1 i rocznym pakietem Office 365 Personal, to następca dostępnego na rynku od kilku miesięcy modelu KM1080. To, co odróżnia go od poprzednika to zwiększona rozdzielczość 1920x1200pix 10 calowego ekranu. Płynną pracę urządzenia zapewnia wydajny czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735D o taktowaniu 1.33GHz (do 1,83GHz) wspomagany kartą graficzną Intel HD Graphics oraz 2GB pamięci RAM.

Kruger&Matz EDGE1081 to doskonały towarzysz każdej biznesowej podróży. Dzięki swoim parametrom i wyposażeniu z powodzeniem może zastąpić klasyczne notebooki. Obok microUSB i miniHDMI urządzenie posiada port USB 3.0, który znacznie podnosi komfort pracy – umożliwia podłączenie zewnętrznych urządzeń sterujących oraz ułatwia zapisywanie danych np. na pendrive lub dysku zewnętrznym. Oczywiście wszelkie materiały można zapisać także w przestrzeni dyskowej urządzenia o pojemności 32GB, którą można rozbudować o kolejne 32GB za pomocą karty microSD. Dzięki dołączonej do tabletu klawiaturze, użytkownik może z łatwością tworzyć dokumenty np. pliki tekstowe i arkusze kalkulacyjne, a także przygotowywać i wyświetlać prezentacje. Kruger&Matz EDGE1081 oferuje możliwość łączności z internetem poprzez WiFi lub zewnętrzny modem 3G, a także posiada opcję szybkiego montażu wewnętrznego modemu 3G. Wbudowana bateria o pojemności 7900mAh pozwoli na komfortową pracę przez wiele godzin bez konieczności podłączenia zasilania.

Sugerowana cena detaliczna: EDGE1081 – 1099 zł, LIVE 2 LTE – 799 zł