Przejdź do treści

Szczecińska technologia zrewolucjonizuje rynek gastronomiczny

Mobilna aplikacja, umożliwiająca zamawianie posiłków za pomocą smartfonów i tabletów, to pierwsza tego typu technologia w Polsce stworzona przez szczecińską firmę WellServed, mającą siedzibę w Technoparku Pomerania. Rozwiązanie jest obecnie wprowadzane na rynek – usługa testowana jest już przez kilka szczecińskich restauracji oraz WARS S.A. Powstała na bazie tej technologii aplikacja mWARS umożliwia podróżującym pociągami na trasie Warszawa-Wrocław i Warszawa-Kraków-Warszawa korzystanie z wagonu restauracyjnego za pośrednictwem smartfonów, bez konieczności wstawania z miejsca.

System składania zamówień za pomocą smartfonów WellServed to prosta w obsłudze aplikacja, która umożliwia klientom punktów gastronomicznych przeglądanie menu, składanie zamówień, przywoływanie kelnerów oraz przesyłanie obsłudze powiadomienia o formie płatności..

„Dzięki najnowszym technologiom możemy zamawiać smartfonem wybrany posiłek w dogodnym momencie czy miejscu – mówi Maksymilian Kuśmierek, Prezes WellServed Sp. z o.o. – To pierwsza aplikacja mobilna świadcząca taką usługę w Polsce. Nasz kraj jest na trzydziestym miejscu na świecie pod względem liczby osób korzystających ze smartfonów, a ich odsetek stale wzrasta. Udostępnienie gościom elektronicznego systemu zamawiania jest odpowiedzią na ten trend i umożliwi restauratorom wyprzedzanie konkurencji”.

Technologię opracowaną przez firmę WellServed testowało już kilka szczecińskich restauracji, m.in. Mała Tumska, Brama Jazz Cafe czy Rucola. Rozwiązaniem zainteresowała się także najstarsza spółka gastronomiczna w Polsce – WARS S.A., która na jego bazie udostępniła podróżującym aplikację mWARS. Dzięki rozwiązaniu pasażerowie wybranych pociągów mają możliwość przeglądania na smartfonie czy tablecie elektronicznego menu  z dokładnym opisem i zdjęciami każdej potrawy, znajdującej się obecnie w karcie WARS. Zamówienia składane są w dowolnym momencie podróży i dostarczane na miejsce siedzące pasażera.

„Mamy nadzieję, że proponowane przez nas nowe rozwiązanie technologiczne podniesie komfort podróży. Aplikacja mWars umożliwia pasażerowi składanie zamówień bez konieczności wychodzenia z przedziału – mówi Paweł Dudek, Prezes Zarządu WARS S.A.

Obecnie z aplikacji korzystać mogą podróżni jadący pociągiem „Panorama” z Warszawy do Wrocławia. Kolejne testy planowane są na trasie Warszawa-Kraków-Warszawa w pociągu „Kościuszko”.

Firma WellServed powstała w 2014 roku. Jej założycielami są trzej szczecinianie: Maksymilian Kuśmierek, Robert Olejnik i Wojciech Kozicki. Firma jest lokatorem Technoparku Pomerania, który wspiera rozwój start-upów technologicznych w ramach programu inkubacji – „Wellserved, tak jak pozostałe młode firmy w Technoparku, jest objęta pakietem usług doradczych z zakresu zarządzania firmą, pozyskiwania finansowania zewnętrznego, funduszy UE, prawa oraz public relations i marketingu” – wyjaśnia Katarzyna Witkowska z Technoparku Pomerania.