Przejdź do treści

RESTRUKTURYZACJA ARCTIC PAPER TRWA – ROZPOCZĘŁY SIĘ NEGOCJACJE DOTYCZĄCE NOWEJ STRUKTURY ORGANIZACJI W SKANDYNAWII

W efekcie analiz związanych z programem restrukturyzacji Grupa Arctic Paper zamierza zmienić strukturę działań w Skandynawii w sferze sprzedaży i logistyki.

Wstępne badania wskazują na możliwości znacznych oszczędności kosztowych w skali roku, jak również na potencjał wzrostu efektywności w nowej strukturze organizacji.

Działając w biznesie, który jest coraz bardziej wymagający, w szczególności na rynku skandynawskim, gdzie rynek branży papierniczej szybko się kurczył w ciągu ostatnich pięciu lat, Grupa Arctic Paper nieustannie pracuje nad usprawnianiem swoich działań, w szczególności w Skandynawii. W efekcie Grupa zidentyfikowała możliwości racjonalizacji kosztów i wzrostu efektywności, które mogą wyniknąć z restrukturyzacji działalności w Skandynawii. W związku z tym Grupa planuje stworzyć nową strukturę dla organizacji sprzedaży w tym regionie, a także przenieść część działu logistyki – proces ten już się rozpoczął.

Zmiany są naturalną kontynuacją długoterminowej strategii Grupy Arctic Paper dla Skandynawii – nadal służyć klientom w Szwecji, Danii i Norwegii w najbardziej efektywny i indywidualny sposób. Podejmowane przez Grupę działania są oparte na dwóch strategicznych filarach – stabilności i mobilności – zgodnie z planem naprawczym zapoczątkowanym w ubiegłym roku. Działania zaplanowane w Skandynawii skupiają się na stabilności, co oznacza koncentrację na stabilności finansowej oraz poprawie pod względem kosztów i efektywności  działalności Grupy.

Celem Grupy Arctic Paper jest pozostanie stabilnym i solidnym dostawcą również w przyszłości i aby temu sprostać, Grupa musi dostosować się do nowych i zmieniających się warunków rynkowych. Jedna efektywna organizacja sprzedaży w Skandynawii, z działami sprzedaży w Danii, Norwegii oraz Szwecji, oraz współpraca międzynarodowa na szeroką skalę w zakresie logistyki będą służyć czterem papierniom w Grupie. W efekcie poprawią się możliwości zwiększenia poziomu usług i efektywności Grupy.

W wyniku planu restrukturyzacji zamiarem Grupy jest utworzenie nowej jednostki centralnej w Polsce dla operacji logistycznych. Magazyny i koordynacja pozostaną niezmienione na poziomie lokalnym.