Przejdź do treści

Modlin: Już tylko 30 dni do otwarcia bazy Ryanair

Tagi:

Równo za miesiąc, 23 października na Lotnisku Warszawa/Modlin uruchomiona zostanie baza operacyjna Ryanair z 2 samolotami. Również w październiku w życie wejdzie zimowy rozkład połączeń z nowymi trasami: Wyspami Kanaryjskimi i Madrytem, i z większą częstotliwością połączeń krajowych: do Gdańska i do Wrocławia. Z tej okazji już dzisiaj, port lotniczy razem z Ryanairem rozpoczynają uroczyste odliczanie.

 

W terminalu pasażerskim pojawiła się duża tablica , na której każdego dnia będzie widoczna liczba dni pozostałych do uruchomienia bazy. Utworzenie bazy na Lotnisku Warszawa/Modlin daje nowe możliwości rozwoju. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej połączeń, co dla portu oznacza większą liczbę rejsowych samolotów, a zatem lepsze wykorzystanie infrastruktury – mówi Prezes Spółki zarządzającej lotniskiem, Piotr Okienczyc.

 

Według zapowiedzi przewoźnika, w momencie uruchomienia bazy będą w niej stacjonowały 2 samoloty, z czasem liczba maszyn może się zwiększać. Dzięki utworzeniu bazy zmianie ulegną godziny operacyjne lotniska – samoloty wcześniej będą wylatywać i później wracać na lotnisko, a co najważniejsze zwiększy się dzienna liczba wykonywanych lotów. Również dzięki powstaniu bazy począwszy od sezonu letniego przewoźnik wprowadza 2 nowe trasy: do Aten oraz do Lizbony.

 

Od 28 października krajowe loty do Gdańska i Wrocławia będą odbywały się 2 razy dziennie.

 

Bardzo nas cieszą połączenia krajowe Ryanaira. Z niecierpliwością czekamy już na uruchomienie porannej rotacji lotów krajowych: do Gdańska oraz do Wrocławia, co pozwoli na 1-dniowe wizyty biznesowe w tych miastach oraz zwiększy ofertę naszego lotniska. Dodatkowo pasażerowie z Wrocławia oraz Gdańska będą mogli skorzystać z kierunków, których nie mają w ofercie swoich lotnisk np. z bardzo atrakcyjnych Wysp Kanaryjskich. Poza tym możemy się pochwalić, że jako jedyne lotnisko w Polsce Modlin oferuje pasażerom Ryanaira tzw. Fast Track czyli możliwość szybkiego, bezkolejkowego przejścia kontroli bezpieczeństwa i odprawy, co już po kilku tygodniach funkcjonowania jest znakomicie oceniane przez podróżujących – podsumowuje Prezes, Piotr Okienczyc.