Przejdź do treści

Kulczyk Foundation i PEKAES wyremontują biblioteki

Dziesięć bibliotek publicznych wyremontuje Spółka PEKAES wspierana przez Kulczyk Foundation – Partnera Strategicznego akcji Zaczytani.org. Konwencja konkursu CSR nawiązuje do obchodzonego w tym roku jubileuszu 10-lecia obecności Spółki PEKAES na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma poprzez ten gest chce podziękować lokalnym społecznościom, które w bezpośredni sposób przyczyniły się do długotrwałego rozwoju spółki.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, trwającym od 11 do 24 września tego roku, Internauci mogą za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie www.pekaespomaga.pl, zgłosić bibliotekę publiczną, której stan techniczny kwalifikuje ją do przeprowadzenia remontu. Wszystkie obiekty spełniające wymogi regulaminowe zostaną dopuszczone do drugiego etapu, trwającego od 29 września do 20 października tego roku. W tym czasie Internauci będą mogli głosować na każdą z bibliotek. Codziennie użytkownicy będą mogli oddać jeden głos na wybraną placówkę. Ogłoszenie wyników przewidziane jest pod koniec października. Kulczyk Foundation zorganizuje remont 10 bibliotek, które uzyskają największą liczbę głosów, w oparciu o koncept akcji Zaczytani.org. Prace remontowe sfinansowane zostaną przez Spółkę PEKAES. .

Konkurs, będący jednym z elementów realizowanej przez spółkę PEKAES strategii w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, stawia na zaangażowanie się społeczności lokalnych w projekt.

Stworzenie nowej przestrzeni jest zawsze dla mnie, ale i Kulczyk Foundation wyzwaniem, bo daje ludziom szansę na inne lepsze życie – mówi Dominika Kulczyk, założycielka i prezes Kulczyk Foundation. I tak jest w przypadku zbudowania szkoły, studni, mostu… i biblioteki. Tam dzieci, czytając książki, mają szansę na edukację i poszerzenie horyzontów, na lepsze jutro. Na bardziej treściwe życie bo, jak mówi Umberto Eco „kto czyta, żyje podwójnie”– podkreśla Dominika Kulczyk.

Programu zatytułowany „CSR – dziesięć na dziesięć” jest inicjatywą o charakterze charytatywnym i nawiązuje do obchodzonego w tym roku jubileuszu 10-lecia obecności Spółki PEKAES na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ciągu ostatnich 10 lat spółka PEKAES stała się wiodącym operatorem logistycznym w kraju. Chcielibyśmy podzielić się osiągniętym sukcesem z tymi, którzy w sposób bezpośredni przyczynili się do długoterminowego rozwoju spółki, czyli z lokalnymi społecznościami. PEKAES budował swoją pozycję w określonym otoczeniu i to między innymi jemu zawdzięcza swój sukces. Poprzez ten gest chcemy wyrazić swoją wdzięczność za lata współpracy i wiary w naszą firmę. – mówi Arkadiusz Filipowski, wiceprezes PEKAES SA.

W ramach akcji Zaczytani.org, której Kulczyk Foundation jest Partnerem Strategicznym, wsparcie otrzymają wszystkie biblioteki uczestniczące w konkursie. Dodatkowo, organizatorzy planują przeprowadzić wśród swoich pracowników, klientów oraz partnerów biznesowych zbiórkę książek, które trafią do wszystkich placówek uczestniczących w konkursie.

Informacja o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.pekaespomaga.pl.