Przejdź do treści

IBM uruchamia polskojęzyczną wersję portalu SoftLayer

Tagi:

Firma IBM zapowiedziała dzisiaj uruchomienie polskiej wersji językowej portalu SoftLayer.

SoftLayer to rozwiązanie pozwalające na tworzenie efektywnej infrastruktury chmurowej dla firm internetowych, instytucji rządowych i dużych przedsięborstw. Dzięki przejęciu w lipcu 2013 r. SoftLayer Technologies, firma IBM wprowadziła na rynek zupełnie nowe usługi, które łączą w sobie wysokie bezpieczeństwo i niezawodność chmur prywatnych z niskimi kosztami oraz wysoką wydajnością chmur publicznych.

– Rozwiązania cloud computing stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są efektywne kosztowo
i dają firmom możliwość elastycznego dostosowywania zasobów IT do aktualnych potrzeb –
mówi Aleš Bartůněk, Dyrektor Generalny, IBM Polska i Kraje Bałtyckie. Już ponad 80 procent nowego oprogramowania powstaje dla środowisk typu cloud, przy czym w dalszym ciągu 82 procent przedsiębiorstw nie wykorzystuje w pełni potencjału, jaki stwarza chmura obliczeniowa – dodaje.

W ramach polskojęzycznej platformy IBM SoftLayer dostępnej online klienci będą mogli korzystać
z usług chmury obliczeniowej klasy enterprise na dedykowanych lub publicznych serwerach, a także wybrać miejsce wdrażania aplikacji. Klienci będą mogli również skorzystać z możliwości podpisywania umów na świadczenie usług w języku polskim online.

Rozwiązanie cechują:

  • Elastyczność – klienci mogą wybrać dedykowane lub publiczne serwery z preinstalowanym oprogramowaniem. Do dyspozycji mają liczne usługi sieciowe, przechowywania i bezpieczeństwa.
  • Szybkość – wdrożenie środowiska zajmuje zaledwie kilka minut. Łatwo i szybko można integrować środowiska na serwerach zarówno publicznych jak i prywatnych. Dodatkowo zlecenia są obsługiwane przez cały rok, siedem dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.
  • Łatwość zarządzania – chmura może być dostosowywana do specyfiki pracy klienta. Aktywacja jest szybka, infrastrukturę można rozbudować lub uprościć, dostępnych jest wiele opcji dodatkowych.
  • Skalowalność – infrastruktura IT może być rozbudowana bez konieczności modyfikacji czy wypowiedzenia umowy.

 

Dostęp do portalu IBM SoftLayer dla klientów w Polsce będzie możliwy już od poniedziałku
22. września br.