Przejdź do treści

“PR w mundurze”, czyli Komu Komunikacja o sposobach komunikacji służb mundurowych

24 września w Krakowie odbędzie się siódme, bezpłatne spotkanie w ramach projektu Komu Komunikacja. Tym razem praktycy PR będą dyskutować o specyfice i sposobach komunikacji służb mundurowych.

Pierwszym prelegentem wrześniowego spotkania będzie ktp. Łukasz Szewczyk, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, który opowie o tym, jak unikać i gasić pożary w komunikacji. Następnie głos zabierze podinsp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Przedstawi on elementy polityki informacyjnej Policji w oparciu o zabezpieczenie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Kolejnym prelegentem będzie mjr Tomasz Wacławek, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie, który przybliży działania podejmowane na rzecz wzmocnienia wizerunku Służby Więziennej. Spotkanie zakończy kom. Tomasz Kierski, rzecznik prasowy Izby Celnej w Krakowie, który skupi się na praktykach PR wykorzystywanych przez niego w codziennej pracy.

– Wrzesień na całym świecie kojarzy się z bardzo trudnymi momentami – początkiem II Wojny Światowej, atakami na World Trade Center. Wspomnienie tych wydarzeń sprawia, że każdy z nas zaczyna zastanawiać się nad bezpieczeństwem – i swoim własnym, i kraju, i całego świata. To dlatego zdecydowaliśmy, że na wrześniowe spotkanie w ramach projektu Komu Komunikacja zaprosimy właśnie służby odpowiedzialne za szeroko pojęte bezpieczeństwo – tłumaczy Łukasz Majewski, współorganizator akcji Komu Komunikacja.

– Bezpieczeństwo jest ważne dla każdego, każdy też zna Policję czy Straż Pożarną… Czy to oznacza, że służby te nie potrzebują PR-u, a ich wizerunek jest silny, stabilny, a ‘marka’ znana wszystkim? A może ta rozpoznawalność jest tylko pozorna, bo ogół społeczeństwa traktuje służby mundurowe jako jedno, nie potrafiąc rozpoznać ich indywidualnego charakteru? Jak działać w takim przypadku? Na te i inne pytania odpowiedzą zapewne nasi prelegenci – mówi Magdalena Grochala, współorganizatorka akcji.

Siódme, bezpłatne spotkanie w ramach akcji Komu Komunikacja odbędzie się 24 września w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przy ulicy Westerplatte 19. Szczegółowe informacje dotyczące prelegentów, godziny spotkania i rejestracji można będzie znaleźć w najbliższych dniach na stronie www.komukomunikacja.pl.

Komu Komunikacja to projekt przygotowany z myślą o praktykach PR z Krakowa i okolic, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniami, podyskutować z ludźmi z branży i posłuchać ekspertów. Comiesięczne, bezpłatne spotkania dotyczą różnej tematyki i organizowane są w różnych miejscach Krakowa.