Przejdź do treści

Wola Park przyjazny rowerzystom

Warszawiacy coraz częściej wybierają rower, nie tylko jako sprzęt do uprawiania sportu, ale także jako środek transportu. W zakorkowanym mieście można się nim przemieszczać szybciej niż np. samochodem, a o korzyściach zdrowotnych nie trzeba nikogo przekonywać. W ślad za tym pozytywnym trendem Wola Park staje się jeszcze bardziej przyjazny dla fanów dwóch kółek. W okolicach centrum handlowego są już ścieżki rowerowe, a na terenie galerii działa bezpłatny dozorowany parking dla rowerów i stacja napraw. W połowie września ruszy natomiast stacja Veturilo.

Fani jazdy na rowerze mogą korzystać z około 17 kilometrów ścieżek rowerowych na Woli, w tym z ponad 3-kilometrowego odcinka wzdłuż ulicy Górczewskiej, przebiegającego tuż przy Wola Parku. Ci, którzy nie posiadają swojego roweru, już niedługo będą mogli skorzystać z Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo. Stacja Veturilo usytuowana będzie naprzeciwko wejścia do centrum od strony apteki Super-Pharm i drogerii Rossmann, po przeciwnej stronie niż parking dozorowany. Obejmie jeden terminal dla 14 rowerów i 20 stojaków. Tym samym Wola Park włączy się do sieci, która w sumie oferuje w Warszawie około 3 000 nowoczesnych rowerów miejskich wyposażonych w biegi, regulowane siodełko, specjalny koszyk i bezpieczne zapięcie, dostępnych na 197 stacjach.

Na terenie Wola Parku, naprzeciwko wejścia do Wola Court, już funkcjonuje bezpłatny, dozorowany parking dla rowerów, na którym właściciele tych pojazdów mogą pozostawić swój sprzęt pod okiem pracowników ochrony, gdy udają się do centrum na zakupy, do kina czy na spotkanie ze znajomymi.

Dodatkowym udogodnieniem dla rowerzystów jest także samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Jeśli pojazd będzie nagle wymagał dokręcenia śruby lub dopompowania powietrza w oponie, wystarczy udać się na parking dla rowerów i tam bezpłatnie można usunąć takie drobne usterki. Stacja umożliwia samodzielne dokonywanie napraw czy przegląd roweru, a dodatkowo znajdujący się na froncie urządzenia kod QR daje natychmiastowy dostęp do publikacji internetowych, zawierających instrukcje postępowania w przypadku różnych usterek.

„Mamy nadzieję, że dzięki udogodnieniom dla rowerzystów, które ostatnio wprowadziliśmy w Wola Parku, więcej naszych klientów przesiądzie się z samochodów lub komunikacji miejskiej, na wygodne dwa kółka. Zachęcam do tej formy transportu tym bardziej, że w sąsiedztwie naszego centrum handlowego już znajdują się ścieżki rowerowe” – powiedziała Dagmara Pozowska, menadżer Centrum Handlowego Wola Park.