Software Mind wdrożył swoje rozwiązania informatyczne w Banku SMART i BIZ Banku

Software Mind, dostawca innowacyjnych technologii bankowych, zakończył sukcesem kolejne wdrożenia internetowych i mobilnych kanałów dostępu do usług bankowych w Bank SMART i BIZ Banku.

Przedmiotem wdrożenia w tych bankach były serwisy transakcyjne w postaci przeglądarkowej oraz mobilnej. Wdrożona aplikacja mobilna, dzięki dopasowaniu do potrzeb nowoczesnych klientów, posiada funkcje wyróżniające się spośród tych już istniejących na rynku. W pierwszej kolejności jest to „Bankowość głosowa” oparta na technologii voice command, umożliwiająca kierowaniem aplikacją i dokonywanie transakcji za pomocą głosu oraz smart ID, pozwalająca na skanowanie dowodu osobistego przy pomocy aparatu fotograficznego w komórce i automatyczne przysyłanie go w wersji cyfrowej, do systemu wnioskowego. Dzięki temu klienci mogą w prosty i intuicyjny sposób otworzyć konto w banku. Ponadto aplikacja umożliwia, za pomocą technologii OCR, automatyczne transformowanie faktur papierowych do postaci przelewu elektronicznego, co w znacznej mierze ułatwia dokonywanie płatności za rachunki. Już niebawem, w następnej wersji aplikacji, zostaną wprowadzone kolejne, nowe na rynku bankowym rozwiązania, takie jak autoryzacja głosowa, wykorzystująca analizę biometryczną głosu, która, podobnie jak linie papilarne, ma unikalne cechy u każdej osoby.

Wdrożenie naszych rozwiązań w tych bankach, jest dla nas bardzo ważne. Dzięki niemu umacniamy naszą pozycję na rynku bankowym w zakresie systemów multichannel banking, czyli kanałów dostępu do usług bankowych, a w szczególności rozwiązań mobilnych. Uważam, że z referencjami zdobytymi w kraju, czyli na rynku będącym jednym z bardziej wymagających, będzie nam łatwiej konkurować na trudnych rynkach zagranicznych, gdzie już teraz kierujemy naszą ofertę. Jestem głęboko przekonana, że nasze rozwiązanie LiveBank, czyli wirtualny i interaktywny oddział bankowy, oraz LeadBase zwiększający skuteczność pozyskiwania klientów w kanałach elektronicznych, są idealnymi rozwiązaniami dla Biz Banku i mobilnego Banku Smart, nie posiadającego fizycznych oddziałów” – mówi Karina Porębska, Członek Zarządu Software Mind.

BIZ Bank oraz Bank SMART, to odpowiedź FM Banku na dostosowanie się do wymagań klienta i wzrastającej konkurencyjności wśród banków. BIZ Bank to oferta skierowana głównie do podmiotów gospodarczych, a Bank SMART to propozycja dla klienta indywidualnego. Bank Smart jest pierwszym bankiem mobilnym w Polsce, który powstał od początku do końca z myślą o urządzeniach mobilnych.

Oba podmioty są częścią FM Bank PBP S.A., banku działającego od wielu lat w Polsce, na czele którego stoi Sławomir Lachowski, twórca sukcesów m Banku i MultiBanku – banków detalicznych w grupie BRE.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu