Miej swoich bliskich pod stałą opieką monitoringu online

W sierpniu tego roku wystartował serwis siepAtrzy.pl – darmowe narzędzie do monitoringu online. Niewielkie wymagania sprzętowe i brak opłat za usługę sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć pod stałą opieką swoich bliskich, szczególnie osoby starsze lub chore.

Wiele osób starszych często zostaje bez opieki, a bezpieczeństwo naszych bliskich jest przecież dla każdego z nas najważniejsze. Domowy monitoring jest niezwykle przydatny, aby monitorować czy w domu naszych rodziców lub dziadków wszystko jest w porządku. Monitoring online zapewnia stały dostęp do podglądu sytuacji w mieszkaniu i umożliwia przede wszystkim szybkie reagowanie w sytuacjach kryzysowych, takich jak np. nagłe omdlenia czy upadki.

Dzięki możliwości podglądu sytuacji opiekun zawsze może spojrzeć gdzie w danym momencie jego podopieczny przebywa oraz czy przypadkiem nie jest mu potrzebna pomoc. Monitoring zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort, ponieważ mamy pewność, że wszystko jest pod stałą kontrolą i opieką. Nie ma tutaj możliwości, że starsza osoba zapomni np. o włączonym czajniku.

Powszechny dostęp do wielu zaawansowanych technologii i możliwości zastosowania Internetu jako narzędzia obserwacji sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej alternatyw dla tradycyjnych, często bardzo kosztownych systemów do monitoringu. Nasze narzędzie oferuje darmowy monitoring online, który nie wymaga zakupu drogiego sprzętu rejestrującego. Wystarczy zarejestrować się na stronie serwisu, pobrać program wymagany dla kamer wbudowanych lub USB, podłączyć kamerę i gotowe – mówi Dariusz Polak twórca serwisu siepAtrzy.pl.

Obraz z kamer podłączonych do serwisu siepAtrzy.pl można oglądać nie tylko na komputerach, lecz także na smartfonach z systemem operacyjnym Android bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy dostęp do Internetu oraz odpowiedni link. Dzięki zoptymalizowanym algorytmom transferu danych, monitoring online siepAtrzy.pl nie obciąża Internetu tak jak inne systemy kamer internetowych, pracujące w oparciu o strumienie obrazów i nie naraża użytkownika na dodatkowe opłaty. Co więcej, treści rejestrowane przez serwis siepAtrzy.pl mogą być udostępniane wybranym odbiorcom, takim jak np. żona czy współpracownik, którzy nie muszą w tym celu instalować specjalnego oprogramowania.

Serwis siepAtrzy.pl zapewnia całkowitą ochronę rejestrowanego obrazu, ponieważ dostępny jest on dopiero po zalogowaniu się na konto. Dodatkowo, obraz video monitorowanego obiektu przechowywany jest na serwerach odpowiednio zabezpieczonej platformy. Rozwiązanie całkowitego monitoringu online uniemożliwia m.in. kradzież nagrywarki czy też komputera pośredniczącego w transmisji obrazu. Stosując monitoring bezprzewodowy unikniemy także uciążliwości związanych z koniecznością prowadzenia kabli.

Twórcy serwisu chcą cały czas rozwijać jego funkcjonalności i nie wykluczają kolejnych kroków w rozwoju swojej oferty monitoringu online. Już niedługo do usługi dołączone zostaną czujniki ruchu oraz dymu. W razie wykrycia zagrożenia system wyśle wiadomość na wskazany przez użytkownika numer telefonu komórkowego, co umożliwi szybkie wezwanie pomocy np. w sytuacji włamania lub pożaru.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu