Przejdź do treści

Start beta testów „The Witcher Battle Arena”

Należące do Grupy CD PROJEKT, studio CD PROJEKT RED rozpoczyna dziś zamknięte beta testy gry mobilnej „The Witcher Battle Arena”. To kluczowy etap projektu, dzięki któremu CD PROJEKT wchodzi na rynek gier mobilnych.

„The Witcher Battle Arena to dla Grupy istotny projekt. Dzięki niemu wejdziemy w nowy, bardzo dynamicznie rosnący obszar biznesowy, co od pewnego czasu było naszym celem strategicznym” – powiedział prezes CD PROJEKT Adam Kiciński.

„The Witcher Battle Arena” to wciągająca gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), osadzona w wiedźmińskim świecie. Zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych, „The Witcher Battle Arena” łączy przystępność rozgrywki z jej doskonałym balansem i ogromną liczbą strategii, które gracze mogą stosować na polu bitwy.

Zaprojektowana przez CD PROJEKT RED, stworzona we współpracy z Fuero Games, gra będzie miała swoją premierę w czwartym kwartale 2014 roku na platformach: iOS, Android, Windows Phone i Windows (tablety). Planowane są również aktualizacje, które rozbudują rozgrywkę zarówno o nowe postaci, jak i tryby gry.

Dzięki temu, że gra jest udostępniana jako serwis, może być rozbudowywana proporcjonalnie do swojego sukcesu, co umożliwia m.in. bezpieczną kontrolę kosztów przedsięwzięcia i minimalizuje ryzyko biznesowe.

Projekt zrealizowano w popularnym modelu F2P (free to play), który nie wymaga od gracza zakupu tytułu ani płacenia abonamentu. Twórcom zależało szczególnie na uczciwości rozgrywki i zachowaniu równości szans, dlatego gra nie zawiera mechanizmów typu „płać, by wygrać”, a wszystkie jej elementy składowe można odblokować poprzez udział w rozgrywkach.

Zaproszenia do udziału w zamkniętych beta testach dostaną gracze, którzy zgłosili chęć udziału na stronie www.thewitcherbattlearena.com/beta i dysponują urządzeniami z systemem operacyjnym Android. Testy na te urządzenia pozwolą zebrać najwięcej informacji ze względu na ich liczbę i różnorodność. Gracze zainteresowani dołączeniem do testów, wciąż mogą się do nich zgłaszać.