CompFort Meridian i BMC otwierają drzwi do chmur hybrydowych

Firma CompFort Meridian wprowadziła do oferty nowe rozwiązanie BMC Cloud Lifecycle Management 4.0 (CLM 4) – pierwsze rozwiązanie dla chmur hybrydowych, które umożliwia egzekwowanie tych samych reguł zarządzania zgodnością z regulacjami i zmianami zarówno w środowiskach chmury prywatnej, jak i publicznej.

Nowa oferta dostępna jest w postaci gotowego rozwiązania lub jako usługa, która pozwala na wdrożenie chmury od zera w ciągu jednego tygodnia. CLM 4 zapewnia lepsze wsparcie dla Microsoft Azure i rozszerzoną integrację z Amazon Web Services™.

BMC jest pierwszą firmą na rynku, która oferuje kompletne rozwiązanie do zarządzania usługami IT i zgodnością z regulacjami, obejmujące infrastrukturę fizyczną i wirtualną oraz środowiska chmur prywatnych i publicznych. Jest to najważniejsze w branżach, które podlegają szczególnym regulacjom:

  • Hybrydowe chmury w opiece medycznej: BMC pomaga szpitalom i placówkom opieki medycznej na spełnienie wymagań HIPAA zarówno po wewnętrznej stronie zapór sieciowych (firewall) , jak i w chmurze publicznej.
  • Hybrydowe chmury w finansach: BMC umożliwia firmom świadczącym usługi finansowe na stosowanie jednolitych zasad zgodności ze standardami PCI i SOX do wszystkich procesów przetwarzania w środowisku hybrydowym.
  • Hybrydowe chmury w instytucjach publicznych: BMC daje zarówno cywilnym jak i wojskowym instytucjom państwowym możliwość korzystania z przetwarzania w chmurze, zapewniając zgodność z takimi standardami bezpieczeństwa, jak DISA, NIST czy SCAP.

BMC CLM4 zaspokaja potrzebę zwinnych i efektywnych kosztowo usług w chmurze. Rozwiązanie zawiera nowej generacji narzędzie do projektowania usług i automatycznie skaluje zasoby w chmurze wg predefiniowanych wymagań w zakresie ich wydajności. Automatyczne skalowanie zapewnia najwyższy poziom usług przy jednoczesnym obniżeniu kosztów dzięki ochronie przed nadmiarowymi zasobami.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu