Przejdź do treści

Ochrona Internetu z Plus Chmurą, czyli przepis na szybki i bezpieczny Internet od Plusa

Od dziś Plus oferuje swoim klientom pakiet usług Ochrona Internetu oraz Plus Chmura, które zapewniają nie tylko bezpieczeństwo online, ale także nawet 100 GB przestrzeni do przechowywania zdjęć, plików czy muzyki. Korzystanie z Plus Chmury w ramach promocji nie wykorzystuje pakietu internetowego, co w praktyce oznacza, że zupełnie nic nie kosztuje. Obie usługi są świadczone we współpracy z F-Secure, fińską firmą zajmującą się ochroną prywatności i danych w Internecie, której produkty już trzeci rok są wyróżniane nagrodą Best Protection przyznawaną przez niezależny instytut badawczy AV-TEST. Koszt miesięczny pakietu Ochrona Internetu i Plus Chmura zaczyna się już od tylko 9 zł za ochronę trzech dowolnych urządzeń i 5 GB gratis przestrzeni w chmurze.

Klienci Plusa mogą wybierać spośród różnych konfiguracji, powiększać swoją przestrzeń w chmurze, a także instalować pakiet ochronny na aż trzech urządzeniach: komputerach, tabletach lub komórkach.

Ochrona Internetu zapewnia:

  • pełne bezpieczeństwo podczas wysyłania i odbierania e-maili, korzystania z bankowości online, aukcji czy portali społecznościowych,
  • dodatkową funkcję kontroli rodzicielskiej dzięki której można w kilku prostych krokach określić kiedy dzieci mogą łączyć się z Internetem i jakie strony odwiedzać.

Z badania Digital Life Survey 2013 wykonanego w 15 krajach przez GFK i F-Secure wynika, że 79% rodziców na całym świecie obawia się o bezpieczeństwo swoich pociech w sieci. Jednocześnie z roku na rok rośnie ilość osób poniżej 12 roku życia mających jedno lub więcej urządzenie z dostępem do Internetu. W Polsce jest ich 83%, z czego 63% ma dostęp do więcej niż dwóch podłączonych do sieci urządzeń (komputer/ tablet/telefon komórkowy swój własny lub rodziców).

„Zdajemy sobie sprawę, że coraz więcej młodszych osób ma smartfony czy tablety z dostępem do Internetu. To trochę jak pozostawienie dziecka samego w centrum dużego miasta. Warto zadbać o to, aby było bezpieczne i nie zabłądziło i nie spotkało się z niestosownymi ofertami czy nawet zwykłym wyłudzaniem pieniędzy. Młodych ludzi stosunkowo łatwo oszukać namawiając do akceptowania regulaminów zakupu, wysyłania smsów premium. Dlatego teraz rodzice mogą zablokować funkcje smsów premium, a nawet określić czas kiedy urządzenie połączy się z siecią np. na godziny, które spędzają wspólnie z dzieckiem.” – przyznaje Adam Toruński, Kierownik Działu Oferty Internet w sieci Plus.

Dorośli klienci mogą zadbać o ochronę nie tylko swoich komputerów czy laptopów, ale też smartfonów. Z roku na rok rośnie ilość wirusów i programów do wyłudzania pieniędzy czy przejmowania jednorazowych kodów sms. Z raportu zagrożeń F-Secure za drugą połowę 2013 r. wynika, że ponad 91% nowych zagrożeń na urządzenia przenośnie wykrytych przez Laboratoria F-Secure dotyczyło platformy Android.

W skład nowej oferty wchodzi również Plus Chmura, którą charakteryzuje:

  • pojemność przestrzeni 5GB – jest dołączana gratis do wybranych pakietów z Ochroną Internetu,
  • nieobciążające konta przesyłanie danych do i z chmury, gdyż klient nie płaci za transfer danych, jak i za wykorzystanie pakietu internetowego,
  • streaming – pliki video oraz muzyka mogą być otwierane bezpośrednio w chmurze, bez konieczności pobierania ich na komputer, telefon czy tablet, co odciąża urządzenie, przyspiesza czas w jakim można skorzystać z danego pliku oraz nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

Z roku na rok lawinowo rośnie liczba osób korzystających z chmury. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów w 2015 r. blisko 750 milionów osób na całym świecie będzie miało swoje zdjęcia, video i dokumenty na wirtualnej przestrzeni dostępnej z każdego miejsca. Jednocześnie rozmiary cyfrowego wszechświata zwiększają się dwukrotnie co dwa lata, a pomiędzy rokiem 2013 a 2020 wzrosną dziesięciokrotnie — z 4,4 bilionów gigabajtów do aż 44 bilionów gigabajtów. Oznacza to także, że ilość danych rośnie szybciej niż możliwości ich przechowywania. Według badania IDC „The Digital Universe of Opportunities: Rich Data and the Increasing Value of the Internet of Things” do 2020 r. na urządzeniach będzie można zmieścić zaledwie 15% spośród tworzonych plików, co oznacza, że reszta zostanie przeniesiona np. do chmury.

Plus Chmura powinna przypaść do gustu naszym klientom, gdyż promocyjnie znieśliśmy opłaty za transfer do i z chmury. Dodatkowo usługę wyróżnia możliwość streamingu muzyki i filmów czego nie oferuje wiele konkurencyjnych serwisów na rynku. Dzięki usłudze Plus Chmura wszystkie zdjęcia, filmy czy dokumenty są w jednym miejscu, dostępne zawsze i wszędzie. Nawet te wrzucone na Facebooka, gdyż Plus Chmura jest połączona z tym serwisem, oraz Dropbox czy Picasa. Po prostu rozumiemy potrzeby zwykłych ludzi i udostępniamy im odpowiednie narzędzie, by nie musieli szukać swoich zdjęć czy sposobu jak przenieść fotki ze smartfona na komputer.” – dodaje Piotr Mieczkowski, ekspert z Departamentu Strategii sieci Plus.

Pakiet Ochrona Internetu i Plus Chmura są już od 2 września dostępne w ofercie Plusa. Koszt miesięczny różni się w zależności od wybranej usługi i zaczyna się od 9 zł za ochronę trzech dowolnych urządzeń i 5GB gratis przestrzeni w chmurze. Dla klientów ofert abonamentowych usługa Plus Chmura 25 GB aż do odwołania dostępna jest w cenie tylko 6 zł miesięcznie.

Cennik oferty Ochrona Internetu i Plus Chmura:

plus chmuraplus chmura 2

Usługi Ochrona Internetu i Plus Chmura są świadczone we współpracy z F-Secure, fińską firmą od 26 lat zapewniającą bezpieczeństwo w sieci milionom użytkowników na całym świecie. F-Secure została założona w 1988 roku i jest notowana na helsińskiej giełdzie papierów wartościowych. Jej produkty już trzeci rok z rzędu (2011, 2012 i 2013) są wyróżniane nagrodą Best Protection, przyznawaną przez niezależny instytut badawczy AV-TEST. Nagroda AV-TEST Best Protection jest przyznawana za zapewnienie najbardziej skutecznej ochrony przed aktualnymi zagrożeniami, takimi jak np. ataki wirusów zaszytych na stronach www czy w załącznikach e-mail.

Firma F-Secure współpracuje z ponad 200 operatorami na całym świecie, dostarczając usługi zabezpieczające urządzenia oraz chmurę, której atutem jest pełne bezpieczeństwo oraz ochrona prywatności gwarantowana przez restrykcyjne fińskie prawo.” – dodaje Michał Iwan, dyrektor zarządzający F-Secure w Polsce.