Przejdź do treści

Nowy kontrakt AEDES S.A. o wartości ponad 5,6 mln zł

AEDES S.A., krakowska spółka budowlana notowana na rynku NewConnect, pozyskała właśnie nowego Kontrahenta: firmę BUMA CONTRACTOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k., dla której wykona stan surowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z garażem podziemnym. Wartość zawartej umowy wynosi ponad 5,6 mln złotych.

Realizacja przedmiotu kontraktu rozpocznie się 1. września br. i potrwa niemal do końca maja 2015 roku. Spółka wybuduje stan surowy budynku wielorodzinnego (wraz z garażem podziemnym), który powstanie w ramach III etapu inwestycji „Osiedle Familijne” zlokalizowanej przy ul. Dobrego Pasterza w Krakowie.

Zaproszenie do współpracy otrzymane od naszego nowego Kontrahenta stanowi dla nas wyróżnienie potwierdzające wysoką renomę AEDES jako wykonawcy budowlanego. Wierzymy, że sprostamy pokładanym w nas oczekiwaniom firmy Buma. Warto podkreślić , iż jest to kolejne zlecenie, w ramach którego wykonamy stan surowy obiektu. Tego typu realizacje stanowią jedną z naszych specjalizacji, gdzie dodatkowo możemy konkurować cenowo, ponieważ posiadamy własne zaplecze sprzętowe oraz doświadczonych ludzi. – mówi Maciej Targosz, Prezes Zarządu AEDES S.A.

WYNIKI FINANSOWE ZA II KWARTAŁ 2014 ROKU

Spółka w II kwartale 2014 r. wypracowała ponad 13,1 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 449 tys. zł zysku netto, co w porównaniu do tego samego okresu 2013 roku stanowi wzrost o odpowiednio: 3 i 606 procent.

W ujęciu narastającym przychody ze sprzedaży netto AEDES S.A. wynosiły 19,4 mln zł i były niższe o ok. 9,0 procent od wartości osiągniętej w roku poprzednim (21,4 mln zł). Zysk netto, który na koniec czerwca 2014 r. osiągnął 732 tys. zł, w odniesieniu do I połowy 2013 roku był wyższy o 75,25 proc. (z 417 tys. zł).

Wzrost zysku netto związany był z rozliczeniem długoterminowych kontraktów oszacowanych na koniec 2013 roku i na koniec I kwartału br.