Przejdź do treści

GOG.com wprowadza do oferty filmy i zaprasza wielkie światowe studia do współpracy

Tagi:

GOG.com, platforma cyfrowej dystrybucji gier należąca do Grupy CD PROJEKT, rozszerzyła swoją ofertę o filmy bez DRM. Klienci GOG.com mogą na początek wybierać spośród dwudziestu filmów dokumentalnych poświęconych m.in. grom wideo i kulturze internetowej. W przyszłości GOG.com chce zachęcić do współpracy największe, światowe studia i oferować klientom kinowe oraz telewizyjne klasyki.

Działający od blisko 6 lat serwis GOG.com wyróżnia na rynku m.in. podejście do klientów i ich potrzeb. W jego ofercie nie ma gier z „zabezpieczeniami” typu DRM. Nie zapobiegają one piractwu a są znienawidzone przez uczciwych graczy, którym często utrudniają korzystanie z legalnie kupionych produktów. Mimo początkowej ostrożności producentów i wydawców serwis do swojej polityki przekonał ponad 200 partnerów biznesowych, w tym największych producentów gier, m.in. Ubisoft, SquareEnix czy EA. Obecnie, wprowadzając do oferty filmy bez DRM, GOG.com zamierza przenieść to podejście również na filmy i udowodnić, że taka forma dystrybucji może być jednocześnie wygodna dla użytkownika, jak i dochodowa dla branży filmowej.

„Początkowo zamierzaliśmy uruchomić serwis filmowy przy współpracy z największymi graczami w oparciu o ich klasyczny katalog filmów i seriali. Przekonanie ich do rezygnacji z DRM-ów nie jest łatwe. Wielu z nich przyznaje, że tego typu zabezpieczenia nie mają sensu, ale nikt nie chce zmienić swojej polityki jako pierwszy” – przyznał Guillaume Rambourg, wiceprezes GOG Ltd. odpowiedzialny za Amerykę Północną.

Z tych powodów GOG.com zdecydował się na uruchomienie serwisu filmowego z niezależnymi produkcjami dokumentalnymi. Jego powodzenie ma przekonać dużych producentów do udostępnienia swoich klasycznych produkcji bez DRM. W ofercie znajdą się światowe premiery filmów: „Gamer Age”, „The King of Arcades”, „Pixel Poetry” a także wielokrotnie nagradzane produkcje jak „Indie Game: The Movie”. Kolejne tytuły będą dodawane do oferty serwisu co tydzień.

Użytkownicy GOG.com będą mogli oglądać filmy pobierając je na swoje komputery lub poprzez streaming. Jakość i wygodę tych rozwiązań będą mogli sprawdzić oglądając dwa filmy, które zostaną udostępnione całkowicie za darmo: „Art Of Playing” oraz „TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard”.

Równocześnie ze startem serwisu filmowego, GOG.com wprowadza kolejne udogodnienia dla użytkowników. Do najważniejszych należą nowe metody płatności i obsługa lokalnych walut: euro, funtów szterlingów, dolarów australijskich i rubli. Jednak wybór pozostaje w rękach użytkowników – nadal będą mogli wybrać płatność w dolarach amerykańskich. Wraz z wprowadzeniem nowego designu strony i jej funkcjonalności serwis stał się również bardziej przyjazny urządzeniom przenośnym.