Przejdź do treści

Optymalne czyszczenie wałków drukarskich – czyściwa wielokrotnego użytku w drukarni

W przemyśle drukarskim już od dłuższego czasu zaobserwować można dynamiczny rozwój wspieranych cyfrowo i wysoce zautomatyzowanych procesów drukowania. W drukarniach wykorzystywanych jest także wiele maszyn i urządzeń mechanicznych, które muszą być utrzymywane w czystości.

Stąd też codziennie zużywane są tam duże ilości czyściw. Najlepiej nadają się do tego celu tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku. Są one bardzo chłonne, odporne na rozdarcie i mogą być wykorzystywane wielokrotnie (nawet do 50 razy). Jednocześnie czyściwa tekstylne są tak delikatne, że nadają się również do czyszczenia czułych i wrażliwych urządzeń. To jedna z najważniejszych cech czyściw wykorzystywanych w drukarniach. Czyściwa te są również na tyle chłonne, by w pewny i niezawodny sposób zbierać farby, oleje lub tłuszcze.Bardzo dobrze nadają się zatem do czyszczenia maszyn drukarskich i urządzeń do konserwacji obciągów offsetowych.

Optymalne rozwiązanie dla środowiska naturalnego i dla budżetu

Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA, oferowane w systemie pełnej usługi (full service), są dużym ułatwieniem dla korzystających z nich użytkowników. Najpierw są one dostarczane do klienta, potem zabrudzone czyściwa są od niego odbierane i prane, po czym klient ponownie otrzymuje do wykorzystania już czyste czyściwa. Tym samym system pełnej obsługi pozwala klientowi zmniejszyć nakłady w zakresie organizacji, związane z zamawianiem, składowaniem i logistyką, a także zredukować związane z tym koszty.

Czyściwa nasiąknięte często olejem są profesjonalnie prane przez firmę MEWA, a pozostałości wykorzystywane są ponownie w sposób ekologiczny lub usuwane są jako odpady. Odpowiednie certyfikaty potwierdzają kompetencje i odpowiedzialność firmy MEWA w zakresie istotnych zobowiązań dotyczących ochrony środowiska i usuwania odpadów w odniesieniu do czyściw. System czyściw wielokrotnego użytku, posiadający certyfikaty DIN EN ISO 9001 oraz 14001 jest zintegrowany z technologią stosowaną w zakładach firm MEWA, co pozwala zoptymalizować procesy zarządzania jakością oraz ochroną środowiska.

Czyściwa wielokrotnego użytku przekonują swoją jakością. Ich zaletą jest zdolność wchłaniania, wynosząca 2,5-krotność masy własnej, bez powodowania skapywania cieczy, a także odporność na rozdarcie i przetarcia. Czyściwa firmy MEWA są nadzwyczaj odporne na zużycie – eksploatowane intensywnie w trakcie czyszczenia maszyn drukarskich, długo zachowują swoje właściwości.

http://www.mewa-service.pl

MEWA Textil-Management
niem standFirma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów, maty olejowe oraz artykuły bhp pod marką „WorldWideWork by MEWA”. 4500 pracowników obsługuje ponad 165 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2012 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 528 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA, jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2011 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. Już w 2011 roku wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.