Przejdź do treści

Ewa Bugdoł weźmie udział w biciu Rekordu Guinnessa

Ewa Bugdoł, pięciokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie długim zapowiedziała swój udział w biciu Rekordu Guinnessa w Nordic Walking. Do ustanowienia nowego potrzeba co najmniej 1027 zawodników. Wydarzenie odbędzie się 30 sierpnia w Szymocicach, zapisy trwają do 27 sierpnia.

Próba pobicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób biorących udział w Nordic Walking odbędzie się w sobotę, 30 sierpnia, w Szymocicach. Do pokonania jest malownicza i bardzo łatwa trasa licząca ok 3,5 km wyznaczona leśnymi duktami rudzkich lasów.

W wydarzeniu swój udział zapowiedziała Ewa Bugdoł, pięciokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie długim. Obecnie zawodniczka przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się już 21 września w Chinach. Jednak znalazła chwilę w swym napiętym grafiku, aby z innymi uczestnikami wziąć udział w biciu Rekordu Guinnessa. – Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału. Można spędzić rodzinnie i aktywnie czas na świeżym powietrzu, oraz przyczynić się do historycznego pobicia Rekordu Guinnessa – zaprasza triathlonistka. Wydarzenie uświetni jubileusz 65-lecia firmy RAFAKO S.A., ale do udziału w próbie zapraszamy wszystkich; impreza ma charakter otwarty i udział w niej jest bezpłatny.

Ponad 800 osób już wpisało się na listę uczestników. Obecny rekord został ustanowiony w 2006 r. w Szwecji. Pobicie go będzie więc sukcesem na międzynarodową skalę. – To w końcu bardzo pozytywna inicjatywa, promująca aktywny tryb życia. Podejmijmy wyzwanie! Pokażmy, że potrafimy się zmobilizować i połączyć siły – zachęca Ewa Bugdoł.

Przypominamy, że zapisy trwają do 27 sierpnia. Każdy kto wraz z Ewą Bugdoł oraz pozostałymi miłośnikami Nordic Walking, chce pobić Rekordu Guinnessa, powinien już dziś wpisać się na listę. Regulamin wydarzenia, jak również formularz zapisów jest dostępny na specjalnej stronie www.rafakobijerekord.pl, w zakładce ZAPISY. W witrynie internetowej zawarty jest także szczegółowy harmonogram próby bicia rekordu oraz dodatkowe informacje.