CD PROJEKT rozpoczyna zapisy na testy The Witcher Battle Arena

 Należące do Grupy CD PROJEKT studio CD PROJEKT RED, we współpracy z Fuero Games, uruchamia zapisy na zamknięte beta testy gry mobilnej „The Witcher Battle Arena” w wersji na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Projekt, dzięki któremu Grupa wejdzie na rynek gier mobilnych, zostanie udostępniony wszystkim graczom jeszcze w tym roku.

The Witcher Battle Arena to wciągająca gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), osadzona w wiedźmińskim świecie. Zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych, Battle Arena łączy przystępność rozgrywki z jej doskonałym balansem i ogromną liczbą strategii, które gracze mogą stosować na polu bitwy.

„Już wkrótce gracze będą mogli po raz pierwszy zobaczyć jak wygląda The Witcher Battle Arena w akcji. Ten moment będzie kluczowy dla naszego projektu, który jest ważną częścią strategii rozwoju Grupy i otwiera nas na nowy, dynamicznie rozwijający się rynek. W przyszłości ten i kolejne projekty mobilne mogą stanowić jeden z filarów naszego biznesu i być stabilnym źródłem przychodów” – powiedział Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT.

Zaprojektowana przez CD PROJEKT RED, stworzona we współpracy z Fuero Games, gra The Witcher Battle Arena będzie miała swoją premierę w czwartym kwartale 2014 roku na platformach: iOS, Android, Windows Phone i Windows (tablety). Planowane są również aktualizacje, które rozbudują rozgrywkę zarówno o nowe postaci, jak i tryby gry.

„Model biznesowy The Witcher Battle Arena zakłada skalowalność, co oznacza że koszty uruchomienia projektu nie były wysokie, a w przyszłości będą proporcjonalnie dostosowane do powodzenia gry i przychodów, które będzie przynosić. W związku z tym ryzyka biznesowe związane z projektem są zminimalizowane” – podkreślił Adam Kiciński.

Projekt zrealizowano w popularnym modelu F2P (free to play), który nie wymaga od gracza zakupu tytułu ani płacenia abonamentu. Twórcom zależało szczególnie na uczciwości rozgrywki i zachowaniu równości szans, dlatego gra nie zawiera mechanizmów typu „płać, by wygrać”, a wszystkie jej elementy składowe można odblokować poprzez udział w rozgrywkach.

Gracze mogą się zgłaszać do udziału w testach na stronie www.thewitcherbattlearena.com/beta. Z okazji uruchomienia zapisów studio CD PROJEKT RED udostępniło też szereg, nowych materiałów (w tym wideo) z The Witcher Battle Arena. Są one dostępne pod adresem:

redftp.cdprojektred.com

login: twba

hasło: BMu7V929%f

Studio zdecydowało się na przeprowadzenie testów na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Dzięki ich dużej liczbie i różnorodności CD PROJEKT RED oraz Fuero Games zdobędą, w trakcie testów, maksymalnie dużo informacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu