Przejdź do treści

Branża reklamowa po raz pierwszy na EFNI

3 października na zaproszenie SKM SAR przyjeżdża do Polski dr Amy Gershkoff, architekt pierwszej i drugiej strategii wyborczej prezydenta Baracka Obamy, osoba łącząca świat wielkiej polityki i biznesu ze światem marketingu i reklamy. W czasie Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie weźmie udział w dyskusji eksperckiej „Big Data – szansa dla społeczeństwa, czy spisek gigantów?”. Po raz pierwszy w historii branża reklamowa, która na świecie jest istotną częścią gospodarki, będzie reprezentowana na tak prestiżowym, międzynarodowym wydarzeniu.

Czy właśnie przekroczyliśmy ostatnią granicę prywatności, a powszechna inwigilacja na własne życzenie to coś, co po prostu musimy zaakceptować? Jak w świecie „Big Data” poradzą sobie osoby, które udostępnianie informacji o sobie już dziś świadomie sprowadzają do minimum? I dlaczego w czasach Big Data zasada 80/20 przestaje mieć rację bytu?

Na te pytania już 3 października odpowie w swojej prezentacji dr Amy Gershkoff oraz uczestnicy dyskusji eksperckiej, zorganizowanej przez SKM SAR w ramach tegorocznego EFNI: dr Amy Gershkoff, dr Rafał Trzaskowski – Minister Administracji i Cyfryzacji RP, Agnieszka Kosik – Prezes MediaCom i mec. Maciej Ślusarek – Partner w Firmie Prawniczej LSW. Dyskusja będzie moderowana przez Wojciecha Borowskiego, Prezesa McCann Worldgroup, Przewodniczącego Rady Nadzorczej SKM SAR.

Jesteśmy dumni, że polska branża reklamowa stanie się istotnym elementem tegorocznego EFNI. Fakt przyjęcia naszego zaproszenia przez dr Amy Gershkoff oraz innych znakomitych gości do debaty eksperckiej to dla nas wielkie wyróżnienie. To także pierwsza tego typu możliwość pokazania w praktyce, jak istotną częścią gospodarki jest nasza branża – powiedział Wojciech Borowski, Prezes McCann Worldgroup, Przewodniczący Rady Nadzorczej SKM SAR.

Big Data – kluczowy trend wg menadżerów

Wszyscy zaczynamy odczuwać na własnej skórze, że Big Data ma gigantyczny wpływ nie tylko na społeczeństwo, ale przede wszystkim na gospodarkę i ekonomię. Już dzisiaj większość liderów biznesu uznaje ich rozwój za kluczowy trend w najbliższych latach. Niezależnie od branży, najtrudniejszym wyzwaniem współczesnego świata staje się opanowanie i odpowiedzialne wykorzystanie olbrzymich ilości danych generowanych przez współczesną rzeczywistość.

Big Data w kampaniach

Współczesne kampanie to drobiazgowe analizowanie danych o wyborcach. Danych znajdujących się praktycznie wszędzie – w mediach społecznościowych, w świecie digital, a także w źródłach nie związanych z siecią. Od czasu wygranej Baracka Obamy w wyborach prezydenckich w 2012 roku nawet najwięksi sceptycy przestali mieć wątpliwości, że rola mediów społecznościowych w podejmowaniu decyzji przez wyborców stała się kluczowa. Dużą rolę odegrała w tym dr Amy Gershkoff, obecnie Dyrektor Działu Analiz i Insightów Konsumenckich w eBay, wcześniej architekt pierwszej i drugiej strategii wyborczej prezydenta Baracka Obamy. Jej kampanie pokazały, jak dzięki wykorzystaniu Big Data można efektywnie kosztowo i komunikacyjnie dotrzeć do konkretnych grup docelowych. I tym samym stały się standardem dla dziesiątków marketerów i polityków na świecie.

Big data w biznesie

Wykorzystanie danych o klientach i ich zachowaniach w internecie oraz o aktywnościach podejmowanych poza światem wirtualnym staje się także coraz bardziej popularne. Pozwala ono firmom opracowywać komunikację opartą na Big Data, która jest indywidualnie dopasowana do klientów, przez co również skuteczniejsza i bardziej wydajna niż tradycyjna. Indywidualizacja przekazu na podstawie tzw. „Big Data” to potężne narzędzie oddziaływania nie tylko na obywatela, ale przede wszystkim na konsumenta. Właśnie dlatego wszystkie liczące się na świecie mocarstwa i korporacje wydają coraz większe sumy na gromadzenie i przetwarzanie danych, a pytania dotyczące granic prywatności prędzej czy później zada każdy biznesmen i polityk.

Prezentacja i Rozmowa Ekspercka odbędą się 3 października 2014 roku o godzinie 17.30-19.00 w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

OFERTA DLA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ SAR WAŻNA DO 10 WRZEŚNIA 2014 ROKU.

rodzaj akredytacji koszt uczestnictwa zakres akredytacji
Akredytacja dla członków SAR(1-3 października br.) 5 000 PLN* + VAT • udział we wszystkich wydarzeniach w ramach oficjalnego programu EFNI 2014• posiłki (lunch 2 i 3 października 2014 oraz kolacja 1, 2 i 3 października 2014)• pakiet materiałów konferencyjnych
Akredytacja dla członków SAR(3 października br.) 1500 PLN* + VAT • udział we wszystkich wydarzeniach w ramach oficjalnego programu EFNI 2014 w dniu 3 października br.• posiłki (lunch 3 października 2014 oraz kolacja 3 października 2014)• pakiet materiałów konferencyjnych

* Opłata podstawowa za uczestnictwo w EFNI wynosi 7 000 zł + VAT. Opłaty za akredytacje nie obejmują kosztów noclegu oraz transportu.

Formularz rejestracyjny oraz Regulamin EFNI dostępne na stronie http://efni.pl/faq/

O dr Amy Gershkoff, Dyrektorze Działu Analiz i Insightów Konsumenckich w eBay

Przed rozpoczęciem pracy w eBay, Dr Amy Gershkoff zajmowała stanowisko Szefa Działu Danych Naukowych w WPP, Data Alliance. Współpracowała tam z ponad 350 firmami nad stworzeniem zintegrowanych technologicznie rozwiązań, dotyczących baz danych.

Wcześniej, jako Dyrektor ds. Planowania Mediów i architekt strategii reklamowej prezydenta Baracka Obamy zaprojektowała system optymalizacji mediów pod kątem prowadzenia kampanii wyborczych. Stał się on standardem dla dziesiątków polityków na świecie.

Jest jedną z najczęściej cytowanych i nagradzanych kobiet w USA. New Leaders Council uznał ją za jedną z 50 kobiet, których działania należy obserwować w branży technologicznej, dziennik Huffington Post umieścił ją na liście 50 kluczowych kobiet w kampanii wyborczej w 2012 r., a Washington Post wyróżnił jako jednego z najbardziej wpływowych innowatorów w USA. Jej nazwisko znajduje się także na liście czołowych przedsiębiorców amerykańskich poniżej 40. roku życia.

Amy Gershkoff jest fundatorem i partnerem zarządzającym w firmie Changing Targets Media, specjalizującej się w tworzeniu opatentowanego oprogramowania opartego na Big Data. Pozwala ono optymalizować zasięg i częstotliwość komunikatów reklamowych pod kątem konkretnych grup docelowych.

Jej publikacje ukazywały się w najpoważniejszych mediach politycznych i biznesowych, takich jak: Washington Post, San Francisco Chronicle i Business Insider. Jest także komentatorem NPR, Bloomberg News, ABC, CSPAN i wielu mediów drukowanych, w tym New York Timesa. Doktorat obroniła na Uniwersytecie Princeton.