Przejdź do treści

Polacy remontują mieszkania w okresie letnim

Wakacje to nie tylko czas wyjazdów urlopowych, ale także okres, który często jest wykorzystywany na drobne prace remontowe. Dane GUS już od kilku lat pokazują, że Polacy część swoich letnich urlopów poświęcają na renowację mieszkań. Dzieci w tym czasie przebywają na długo wyczekiwanych koloniach, obozach sportowych czy w odwiedzinach u dziadków, a rodzice mają czas by spokojnie odświeżyć wygląd mieszkania.

Aby szybko i sprawnie przeprowadzić prace remontowe konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Informacji na temat firm budowlanych, ekip remontowych czy produktów związanych z renowacją lub odświeżeniem mieszkania, Polacy najczęściej szukają w Internecie. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl, w których w czerwcu odnotowano aż 91,37% wzrost zapytań o artykuły i usługi budowlane, a zapytania o elektryków wzrosły w tym samym czasie o 71,82%[1].

Lokalna wyszukiwarka Panoramafirm.pl jest źródłem informacji dla osób planujących remont. Nasza aplikacja mobilna pozwala na bezpośrednie lokalizowanie na mapie punktów sprzedaży artykułów budowlanych. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor Działu Produktów i Usług. Przydatną dla użytkowników funkcjonalnością jest również możliwość śledzenia i dodawania rekomendacji o wykonawcach usług remontowych. – dodaje Magdalena Wypychowicz.

Wyniki badania na temat zwyczajów Polaków dotyczących korzystania ze smartfonów i tabletów, przeprowadzonego przez Instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC na zlecenie firmy Eniro Polska, właściciela Panoramy Firm pokazują, że prawie 98% badanych deklaruje znajomość nowoczesnych sposobów w poszukiwaniu informacji lokalnych. A aż 99,6% użytkowników najchętniej wybiera aplikacje bezpłatne. Oznacza to, że szukając informacji coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych, które ułatwiają nam życie i pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim szybko i łatwo możemy wyszukać potrzebnych informacji np. na temat firm remontowych, czy artykułów potrzebnych do renowacji mieszkania.

Jak pokazują statystyki wyszukiwarki panoramafirm.pl przeprowadzenie remontu podczas wakacji jest wygodne dla wszystkich członków rodziny. Podczas nieobecności dzieci można urządzić ich pokoje tak, by po powrocie z wakacji mogły się uczyć i bawić w komfortowych warunkach. Przed wakacjami, wyszukiwarka lokalna panormafirm.pl odnotowała znaczący (o 74,75%[2]), wzrost zapytań w branży meble na zamówienie. Oznacza to, że coraz więcej osób inwestuje w jakość, a jak powszechnie wiadomo wykonane na zamówienie meble zrobione są z materiałów, które nie poddają się upływowi czasu.

Letnia pogoda i dłuższe dni sprzyjają szybkiemu zakończeniu prac remontowych. Poza tym, nie ma to jak po powrocie z urlopu zobaczyć wycyklinowaną podłogę świeżo pomalowane ściany, urządzony pokój dziecięcy, czy wreszcie odnowioną kuchnię lub garderobę.

***

Eniro jest największą firmą świadczącą usługi w zakresie wyszukiwania lokalnych informacji o firmach, produktach i usługach w krajach skandynawskich. Zarówno firmy jak i konsumenci mogą, za pośrednictwem produktów Eniro, w łatwy sposób zlokalizować poszukiwane produkty i usługi oraz dokonać ich zakupu, niezależnie od preferowanego sposobu wyszukiwania: przez Internet, telefon komórkowy czy katalog. Reklamodawcy mogą zaprezentować swoją ofertę potencjalnym konsumentom, pozyskać nowych klientów oraz zwiększyć sprzedaż. Eniro zatrudnia około 3,200 pracowników i jest notowana na Sztokholmskiej Giełdzie od 2000 r. Głównym produktem firmy w Polsce jest Panorama Firm dostępna jako wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, aplikacje mobilne, wyszukiwarka mobilna m.pf.pl, katalog oraz usługa udostępniania bazy danych. Więcej informacji o firmie na stronie www.enirogroup.com.

 

[1] Źródło: Adobe SiteCatalyst

[2] Źródło: Adobe SiteCatalyst