Przejdź do treści

Oddaj swój głos na Mistrzów Kodowania

Program Mistrzowie Kodowania został zgłoszony jako najlepszy program edukacyjny w konkursie „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” organizowanym przez miesięcznik Forbes oraz firmę doradczą PwC.

Mistrzowie Kodowania to program edukacyjny zainicjowany przez Samsung Electronics Polska i realizowany wraz z partnerami. Ideą jest popularyzacja nauki programowania oraz upowszechnianie kompetencji cyfrowych. W jego pierwszej edycji udział wzięło aż 120 szkół z całej Polski, a także placówki medyczne, organizacje pozarządowe, biblioteki, inkubatory przedsiębiorczości i osoby prywatne, które chcą uczyć dzieci programowania. W sumie program objął aż 16 województw, 330 nauczycieli i ponad 5000 uczniów.

Ogólnopolski program edukacyjny Mistrzowie Kodowania został zgłoszony do wzięcia udziału w tegorocznej, czwartej już edycji konkursu „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju”. W konkursie organizowanym przez magazyn Forbes i PwC oceniane są dobre praktyki rozumiane jako działania lub usługi, które są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju oraz przyczyniają się do sukcesu biznesowego przedsiębiorstwa. W tym roku, po raz pierwszy, zwycięzcę mogą wybrać również internauci.

Każdy kto chce oddać głos na Mistrzów Kodowania może polubić artykuł dostępny pod poniższym adresem:

http://csr.forbes.pl/samsung-electronics-polska-mistrzowie-kodowania-artykuly,179538,1,1.html

Kapituła swoje wyniki ogłosi we wrześniu podczas konferencji w siedzibie Komisji Europejskiej w Warszawie, natomiast wybór internautów zostanie ogłoszony w październikowym wydaniu miesięcznika Forbes, w raporcie specjalnym poświęconym zrównoważonemu rozwojowi.