Przejdź do treści

NEXO Smart Duo – phablet na dwie karty

NEXO Smart Duo to następca NEXO Smart, pierwszego phabletu na polskim rynku, który kosztował poniżej 500zł. W odróżnieniu od starszego brata ma on jednak ekran IPS o rozdzielczości 1024×600, Dual SIM oraz… jeszcze niższą cenę. Producent wycenił bowiem urządzenie na 429 PLN.

 

Katowice, 15 lipca 2014. NEXO Smart Duo posiada 7 calowy ekran IPS o rozdzielczości 1024×600 pikseli, który zapewnia optymalne kąty widzenia oraz realistyczne odwzorowanie kolorów. W odróżnieniu od większości tanich smartfonów, Smart Duo korzysta z 1GB pamięci RAM, dzięki czemu system oraz aplikacje działają płynnie i szybko. Co więcej, posiada wbudowany GPS, moduł 3G oraz obsługuje dwie karty SIM jednocześnie (Dual SIM). W efekcie, każdy użytkownik po włożeniu karty SIM ze swojego telefonu może korzystać z pełnej funkcjonalności nowoczesnego smartfona, zaś po włożeniu do drugiego slotu karty Aero2 – może cieszyć się darmowym internetem w każdym zakątku Polski.

Sercem tabletu jest wydajny procesor Dual Core MTK MT8312, który dzięki optymalizacji architektury zarówno w praktyce, jak też podczas testów syntetycznych wykazuje się większą wydajnością od niektórych układów czterordzeniowych. – Jasne, że w testach wydajności każdy chciałby widzieć, że to właśnie jego tablet ma najwyższą wydajność – mówi Łukasz Gruszka, dyrektor zarządzający NavRoad NEXO – jednak w zdecydowanej większości aplikacji MT8312 działa praktycznie identycznie jak procesor czterordzeniowy, a przy tym zużywa mniej energii, oszczędzając w ten sposób baterię.

NEXO Smart Duo posiada preinstalowane oprogramowanie Yanosik, które w połączeniu z wbudowanym w urządzenie odbiornikiem GPS pozwoli nie tylko skutecznie dotrzeć do celu, ale też ominąć korki, fotoradary i patrole. Urządzenie posiada także wbudowany akcelerometr/Gsensor, który sprawdzi się doskonale w najpopularniejszych grach oraz przy użyciu programów do wideo rejestracji drogowej.

Urządzenie objęte jest 24 miesięczną gwarancją door-to-door.
Sugerowana cena detaliczna to 429PLN. Więcej informacji: www.navroad.com