Trend Micro oferuje zaawansowane zabezpieczenia dla VMware vCloud Hybrid Service

W odpowiedzi na trend powszechnego wdrażania środowiska chmury przez przedsiębiorstwa firma Trend Micro Incorporated (TYO: 4704; TSE: 4704), która kontynuuje wieloletnią współpracę z VMware, zaprezentowała dziś nowe rozwiązanie dla VMware vCloud® Hybrid Service™, pozwalające klientom na płynne przeprowadzenie migracji środowiska lokalnego lub prywatnego środowiska chmury do chmury publicznej. Rozwiązanie Trend Micro™ Deep Security zostało zaprojektowane z myślą o redukcji kosztów i uproszczeniu operacji, oferując dostęp do wszechstronnej platformy administrowania zabezpieczeniami i zarządzania politykami w środowiskach fizycznych, wirtualnych i w chmurze.

„Nasze firmy kontynuują współpracę i w miarę jak VMware wprowadza nowe funkcjonalności dla chmury, my rozwijamy naszą ofertę zabezpieczeń, dzięki czemu nasi klienci mogą korzystać z wysokiej stopy ROI chmury, a jednocześnie mieć pewność, że ich dane pozostają bezpieczne” – mówi Partha Panda, vice president of global channels and strategic alliances, Trend Micro. „Nasze nowe rozwiązanie oferuje zabezpieczenia przypominające rozwiązania lokalne dla hybrydowych środowisk chmury, które nie obniżają wydajności ani produktywności systemu.”

Deep Security for vCloud Hybrid Service pozwala klientom łatwo rozszerzyć swoją lokalną strukturę bezpieczeństwa na środowisko chmury. Dzięki interoperacyjności rozwiązania Deep Security z VMware vCloud Director i innymi technologiami opracowanymi przez VMware, administratorzy mogą korzystać z funkcji automatycznego wykrywania maszyn wirtualnych (VM) i przypisywać im kontekstowe polityki, co umożliwia zachowanie spójnego modelu ochrony w całym centrum danych i w chmurze publicznej. Klienci będą mogli też skorzystać z innych przydatnych funkcji, takich jak wirtualne poprawki (virtual patching), które chronią maszyny wirtualne przed atakami wykorzystującymi ich słabe punkty, zmniejszając ryzyko strat i koszty związane z zarządzaniem aktualizacjami i łatami.

„Bezpieczeństwo jest priorytetem dla naszych klientów przeprowadzających migrację do publicznej chmury ze środowisk lokalnych lub hybrydowych” – komentuje Ajay Patel, vice president, vCloud Hybrid Service, VMware. „Korzystając z rozwiązania Trend Micro Deep Security dla VMware vCloud Hybrid Service, klienci mogą teraz bezproblemowo rozszerzyć zasięg stosowanych polityk bezpieczeństwa ze środowiska lokalnego na chmurę, uzyskując zaawansowaną ochronę systemów hybrydowych.”

Jeden z elementów rozwiązania Trend Micro Cloud and Data Center Security – Deep Security – łączy w sobie szereg narzędzi bezpieczeństwa takich jak funkcja wykrywania i zapobiegania włamaniom, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, monitoring integralności systemu, skanowanie słabych punktów, zapora firewall i SSL, upraszczając operacje, pozwalając na łatwe zachowanie zgodności z regulacjami i przyspieszając zwrot ROI z inwestycji w środowiska zwirtualizowane i chmurę.

Więcej informacji o zabezpieczeniach dla chmury oferowanych przez Trend Micro można znaleźć na stronie:http://www.trendmicro.com/us/business/cloud-data/index.html. Rozwiązanie Deep Security for vCloud Hybrid Service jest dostępne pod adresem VMware Solution Exchange.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu