Przejdź do treści

Przedsiębiorcza Sówka-Złotówka, czyli Kantor77.pl wspiera edukację

Badania TNS Polska dla firmy KRUK wskazują, że aż 71% badanych uważa brak edukacji finansowej za główny powód zadłużenia Polaków. W dodatku, tylko 2% ankietowanych twierdzi, że szkoły w wystarczającym stopniuedukują dzieci w zakresie oszczędzania i racjonalnego wydawania pieniędzy. Dlatego też, abyśmy już od najmłodszych lat mogli uzyskać tę wiedzę,  Kantor77.pl realizuje projekt „Przedsiębiorcza Sówka-Złotówka”.

 

W ramach akcji dzieci w wieku przedszkolnym szkolone są w zakresie finansów, przedsiębiorczości i ekonomii. Materiały edukacyjne na potrzeby projektu zostały opracowane z pomocą doświadczonych nauczycieli, tak aby informacje w nich zawarte były ciekawe i łatwe do przyswojenia dla dzieci. Prowadzone zajęcia stanowią dwa dwugodzinne spotkania i dostosowane są do programu wychowania przedszkolnego.

Sukces zrealizowanych przedsięwzięć zachęcił nas do tego, aby w przyszłości objąć naszym projektem wszystkie szczeble edukacji. Mamy nadzieję, że w ten sposób ułatwimy młodszym pokoleniom efektywne zarządzanie zawartością portfela w przyszłości. Pamiętajmy, że im wcześniej zaszczepimy w dziecku odpowiedzialność finansową, tym lepszy będzie miało start w dorosłe życie. Dokładamy wszelkich starań, by przekazać dzieciom szacunek do pieniędzy i nauczyć ich oszczędzania –mówi Marcin Lewicki, Prezes Kantor77.pl.

„Przedsiębiorcza Sówka-Złotówka” to przede wszystkim projekt, który przedstawia dzieciom historię pieniądza, przekazuje wiedzę o ekonomii oraz o podstawowych walutach. Jego zadaniem jest kształtowanie świadomości ekologicznej i promocja idei przedsiębiorczości wśród najmłodszych. Przy okazji, jako ciekawostkę dzieci mogą poznać specyfikę pracy w kantorze. Najważniejszym celem jest natomiast ukształtowanie nawyku rozsądnego gospodarowania pieniędzmi.