Przejdź do treści

Firma Rohlig Suus Logistic S.A. najemcą Hali A North-West Logistic Park w Szczecinie

Do grona najemców North-West Logistic Park dołączyła firma Rohlig Suus. Inwestor podpisał umowę na wynajem 1 410 mkw. powierzchni w Hali A. W transakcji pośredniczyła firma Litwiniuk Property.

W kompleksie North-West Logistic Park – w Hali A firma Rohlig Suus Logistic S.A. zajmie powierzchnię 1 410 mkw. W Polsce Rohlin Suus Logistic prowadzi działalność od 1990 roku i jest jednym z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w naszym kraju. Firma zajmuje się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw, szczególną wagę przywiązując do wysoce profesjonalnej i indywidualnej obsługi Klienta. Jest jedną z zaledwie kilku prawdziwie kompleksowych firm logistycznych w Polsce, a zarazem jedynym polskim operatorem o globalnych możliwościach.                           W Polsce firma zbudowała własny system dystrybucji drobnicowej o zdolności realizacji dostaw w ciągu 24 h, zaś w Europie partnerski system drobnicowy obsługujący około 200 regularnych połączeń drogowych tygodniowo. Logistykę kontraktową (usługi magazynowe i dodane) firma Rohlig Suus Logistic S.A realizuje w centrach logistycznych o powierzchni powyżej 100 000 mkw.wyposażonych w zaawansowane technologie i proekologiczne rozwiązania. 

W wynajętej w stu procentach Hali A na powierzchni 6 850 mkw. od roku  funkcjonują firmy Eurocash S.A., Rohlig Suus Logistic S.A. oraz firma IQ Metal Polska. Hala B o powierzchni najmu 13 380 mkw. została zagospodarowana w całości przez najemców takich jak Żabka Polska i duńską firmę MyTrendyPhone. W skład kompleksu wchodzi także wynajęta w 100 procentach Hala D o powierzchni 14 000 mkw., której budowa rozpocznie się jeszcze w czerwcu br. Największa Hala C zajmie powierzchnię 28 500 mkw. Oddanie do użytku kolejnych hal zaplanowano na przełomie 2014/2015 roku. Finansowanie wszystkich etapów inwestycji zapewnia BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie i Waimea Holdings Limited. Wartość całej inwestycji to 110 milionów PLN, zatrudnienie znajdzie docelowo ponad 1 500 osób.