Przejdź do treści

NovaCura realizuje przełomowe zamówienie — TRI Poland

Roczna obecność szwedzkiej firmy NovaCura na polskim rynku przyniosła długo oczekiwane przełomowe zamówienie. Przedsiębiorstwo produkcyjne TRI Poland nabyło i wdrożyło rozwiązanie Flow firmy NovaCura w celu usprawnienia swoich procesów logistycznych.

„Transakcja ta potwierdza, że polski rynek, który ma dla nas duże znaczenie, kryje w sobie rzeczywisty potencjał. Naszą ambicją jest dostarczanie produktów i świadczenie usług na polskim rynku, jak również pogłębianie wiedzy programistycznej zdobytej w Szwecji” — mówi Johan Melander, Managing Director w firmie NovaCura.

Dyrektor firmy TRI Poland, Bartosz Blaszke, jest zadowolony ze znacznych oszczędności czasu uzyskanych dzięki wdrożeniu rozwiązania NovaCura Flow. NovaCura, szwedzka firma informatyczna z Göteborga, usprawnia i upraszcza procesy biznesowe, stosując oprogramowanie NovaCura Flow w istniejących rozwiązaniach ERP. TRI to globalny dostawca wyrobów gumowych dla przemysłu motoryzacyjnego. W Polsce wytwarza części antywibracyjne i dźwiękochłonne dla działających w Europie zakładów montażowych samochodów japońskich i europejskich.

„Poszukiwaliśmy metod zarządzania dostosowanych do istniejącego oprogramowania IFS i chcieliśmy usprawnić nasze procesy logistyczne. Zrozumienie mechanizmów zarządzania procesami za pomocą oferowanego przez firmę NovaCura rozwiązania Flow okazało się łatwe, a naszym celem było szybkie usprawnienie procesów” — mówi Bartosz Blaszke, General Manager Finance, Production Planning & Control Department, TRI Poland.

NovaCura Flow to wszechstronny system, który zapewnia łatwość wdrożenia i zarządzania. Obecnie TRI Poland wykorzystuje to rozwiązanie w dziale logistyki do planowania i realizacji spedycji wszystkich towarów. System Flow używany jest także w dziale produkcji usprawniając proces raportowania produkcji oraz inwentaryzacji ciągłej.

„Ten produkt spełnił nasze oczekiwania. Dzięki rozwiązaniu NovaCura Flow w obszarze produkcji oszczędzamy 10–15 godzin tygodniowo w przeliczeniu na jednego operatora, a to zaledwie jeden z naszych procesów. Zespół NovaCura może się poszczycić wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie rozwiązań IFS. Dzięki niemu udało nam się znacznie usprawnić kontrolę nad procesami. Wiemy dokładnie, co znajduje się na początku i na końcu procesu. Nowy przepływ pracy jest także znacznie szybszy we wszystkich obszarach” — mówi Bartosz Blaszke.

„System Flow został już wdrożony u 60 użytkowników w firmie TRI Poland. Firma ta jest naszym pierwszym klientem w Polsce. Wdrożenie naszego rozwiązania będzie doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału, jaki w nim tkwi. Pomyślne zrealizowanie tak ważnego przedsięwzięcia to dla nas powód do radości” — mówi Artur Buła, Managing Director w firmie NovaCura Poland.

Polski oddział firmy NovaCura powstał na początku 2013 r. i obecnie zatrudnia ośmiu pracowników.