Przejdź do treści

GOG.com przedstawia technologię GOG Galaxy i rozpoczyna przedsprzedaż Wiedźmina 3 na wyłączność

Platforma cyfrowej dystrybucji GOG.com, należąca do Grupy CD PROJEKT, na specjalnej konferencji w Los Angeles, ogłosiła start GOG Galaxy. Innowacyjna technologia umożliwia grę zarówno online oraz offline bez zabezpieczeń typu DRM i stanowi prawdziwą rewolucję w podejściu do graczy. GOG rozpoczął również przedsprzedaż Wiedźmina 3.

 

„Prezentując strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2013-2016, informowaliśmy o tym że GOG.com pracuje nad dwoma bardzo ważnymi projektami rozwojowymi. Dziś możemy powiedzieć, że jeden z nich to GOG Galaxy, technologia która pozwoli mu w przyszłości znacząco powiększyć swoją ofertę a dla graczy oznacza rewolucję w swobodnej grze online bez denerwujących ograniczeń i zabezpieczeń” – powiedział Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT.

 

Dla klientów GOG.com korzystanie z technologii Galaxy będzie całkowicie dobrowolne. Umożliwi ona m.in. swobodną rozgrywkę online, także w trybie multiplayer a także offline (bez aktywnego dostępu do internetu) w trybie gry jednoosobowej. Dostępne gry będą całkowicie wolne od zabezpieczeń typu DRM – bardzo nielubianych, bo często utrudniających korzystanie z legalnie kupionych produktów. Całkowicie unikalną cechą technologii GOG Galaxy jest jej neutralność jeśli chodzi o platformę z jakiej korzysta gracz. Początkowo ze wspólnego grania będą mogli korzystać użytkownicy GOG.com oraz Steam, ale z czasem mają do nich dołączyć również inne serwisy.

 

Pierwszym tytułem, który wykorzysta technologię GOG Galaxy będzie zamknięta beta niedawno ogłoszonej „The Witcher Adventure Game”, do której dostęp otrzymają użytkownicy ekskluzywnego preordera Wiedźmina 3, dostępnego wyłącznie na GOG.com.

 

Pakiet oferowany przez platformę, w przedsprzedaży, oprócz cyfrowej wersji Wiedźmina 3: Dziki Gon obejmuje także grę „Neverwinter Nights™”, dużo materiałów dodatkowych (tapety, cyfrowy artbook, bonusowe ścieżki muzyczne i inne) a także dwa klucze wczesnego dostępu do zamkniętej wersji beta gry „The Witcher Adventure Game”, która ukaże się wkrótce. Co więcej, graczom decydującym się na wczesny zakup zaoferowany zostanie 10 proc. rabat (20 proc. obniżki dla tych, którzy mają dwie pierwsze części gry). GOG.com przygotował też „Fair Price Package” – dzięki niemu gracze z krajów, w których „Wiedźmin” będzie droższy niż w USA otrzymają zwrot różnicy w kuponach do wykorzystania na inne pozycje z katalogu platformy.