Blue Media Team dalej na fali

Maks Żakowski i Tomek Janiak, dwaj kitesurferzy ze światowej czołówki tego sportu, przedłużyli umowy sponsoringowe z Blue Media. W ramach kontraktu sponsorskiego sopocka spółka wyposaży zawodników m.in. w nowe latawce, sfinansuje również ich udział w zawodach Pucharu Świata. Blue Media chce też zaangażować się w promocję kitesurfingu w Polsce.

Maks Żakowski to jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia. Na Mistrzostwach Świata w Cagliari zdobył tytuł Wicemistrza Świata Młodzików w formule kiterace. Mistrz Polski w kiteracingu oraz zdobywca Złotej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. W ubiegłym roku przywiózł do Polski trzy medale: srebrny, zdobyty w Pucharze Europy w niemieckim Sylt, złoty w kategorii juniorów U21 i brązowy w klasyfikacji generalnej wywalczone w Mistrzostwach Ameryki Południowej w San Andreas. Żakowski to jeden z najmłodszych zawodników w kiteracingu.

Tomasz Janiak to aktualny Wicemistrz Świata Masters w kategorii kiterace oraz Mistrz Polski Masters. Janiak to jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kitesurferów, związany z tą dyscypliną od początku jej istnienia w Polsce. Pięć razy z rzędu zdobywał tytuł Mistrza Polski we Freestyle w kategorii Masters, jest też trzykrotnym Mistrzem Polski w Kiterace. W ubiegłym roku zdobył dwa srebrne medale Masters w Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy.

Maks Żakowski i Tomek Janiak startują w kiteracingu – najszybszej klasie żeglarskiej i jednej z konkurencji kitesurfingu. Kiteracing jest technicznie podobny do windsurfingu, ale różni się od tego ostatniego napędem – zamiast żagla motorem napędowym jest latawiec, którego wielkość dobiera się w zależności od siły wiatru.

Żakowski i Janiak uznawani są za głównych pretendentów do medalu w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Polsce (Mielno) oraz Mistrzostwach Świata organizowanych w Turcji.

Zawodnicy rozpoczęli współpracę z Blue Media w ubiegłym roku. Obaj startowali w barwach zespołu BlueCash, promując system przelewów ekspresowych, którego sopocka spółka jest operatorem. W tym roku Maks i Tomek będą pływać w barwach Blue Media Team.

Blue Media to największa firma IT na Pomorzu, operator m.in. Systemu Płatności BlueCash. Spółka zatrudnia obecnie ponad 100 osób, a średnia wieku pracowników nie przekracza 30 lat. Niektórzy pracownicy spółki w wolnej chwili hobbystycznie uprawiają kitesurfing.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu