Na Osiedlu Czarnieckiego zawisła wiecha

Dobiegły już końca prace konstrukcyjne przy pierwszym etapie Osiedla Czarnieckiego w Poznaniu. Zgodnie z budowlanš tradycjš na inwestycji zawieszono wiechę. Niemniej efektowne jak postęp prac na budowie, jest tempo sprzedaży mieszkań. Ponad połowa lokali na osiedlu znalazła już nabywców. 

Inwestycja u zbiegu ulic Roboczej i Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, w której łšcznie wybudowanych zostanie prawie 500 mieszkań, to projekt spółki Unidevelopment S.A. realizowany przy współpracy z poznańskim partnerem – Monday Development S.A. Generalnym wykonawcš obiektu jest firma Unibep S.A. Budowa osiedla podzielona została na trzy etapy. Realizacja pierwszego z nich rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. – Budowa przebiega zgodnie z założonym przez nas harmonogramem. Zakończyliœmy już prace konstrukcyjne, obecnie stawiane sš œcianki działowe, montowane sš okna oraz układana jest instalacja sanitarna i elektryczna. – mówi Piotr Łopatka, Dyrektor Realizacji Monday Development SA.

W I etapie osiedla wybudowanych zostanie 185 mieszkań o powierzchni od 23 do 77 mkw. Większoœć z nich będzie miała duże okna i obszerne balkony bšdŸ tarasy, a na parterze znajdš się mieszkania z przylegajšcymi do nich zielonymi ogródkami. Deweloper w ofercie proponuje zarówno lokale z aneksami kuchennymi, jak i z wydzielonymi kuchniami. – W połowie lutego umożliwiliœmy klientom rezerwację mieszkań w tej lokalizacji. Od jej uruchomienia zainteresowanie inwestycjš jest ogromne. Do tej pory podpisaliœmy umowy na ponad 50 proc. lokali. Niewštpliwie ma na to wpływ dobra lokalizacja oraz niezwykle atrakcyjne ceny tej inwestycji. Najtańsze mieszkania można było nabyć już od 4.900 zł brutto za mkw. – mówi Piotr Kasprowicz, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Monday Development S.A. – Większoœć lokali jest dostępna w ramach programu MdM, gwarantujšcego rzšdowš dopłatę do kredytu – dodaje.

Na terenie Osiedla Czarnieckiego powstanš budynki o wysokoœci pięciu pięter, wyposażone w instalację domofonowš, internetowš i telewizyjnš. We wszystkich klatkach znajdš się ciche, nowoczesne windy. Całe osiedle będzie ogrodzone, wyposażone w nowoczesny system monitoringu i przystosowane do całodobowej ochrony. Projekt przewiduje stworzenie na patio przyjaznej przestrzeni z zieleniš, miejscami wypoczynku i placem zabaw dla dzieci. Warto dodać, że inwestycja będzie posiadała również lokale usługowe. Miejsca postojowe znajdš się zarówno w hali garażowej pod budynkiem, jak i na zewnštrz – na terenie osiedla.

To, co szczególnie wyróżnia inwestycję, to jej doskonała lokalizacja. Osiedle Czarnieckiego powstaje w północnej częœci dzielnicy Wilda, oddalonej zaledwie o kilkanaœcie minut drogi od samego serca Poznania – Starego Rynku. Nieopodal znajduje się galeria handlowa Poznań City Center, a nieco dalej Centrum Sztuki, Handlu i Biznesu Stary Browar. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest dobry dostęp do infrastruktury miejskiej, w tym komunikacji publicznej. W pobliżu przebiegajš trasy linii autobusowych i tramwajowych. Łatwo też dostać się stšd do Poznania Głównego – zintegrowanego centrum komunikacyjnego z dworcami PKP i PKS. Ponadto w sšsiedztwie znajdziemy pływalnie, kino, a także wszystkie niezbędne sklepy i usługi.

Osiedle Czarnieckiego to jedna z największych obecnie realizowanych inwestycji mieszkaniowych w granicach miasta Poznania. Wildecki projekt to kolejny po Heveli kompleks mieszkaniowy realizowany przez Unidevelopment S.A. przy współpracy z Monday Development.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu