Przejdź do treści

Pierwszy w Polsce wideorejestrator z ekranem dotykowym

W czerwcu na polskim rynku pojawił się pierwszy wideorejestrator z ekranem dotykowym. Mio MiVue 568 Touch ma specjalnie przygotowany interfejs i menu, a także zmodyfikowaną obudowę. Zmiany pozwalają na wygodne korzystanie z urządzenia bez użycia przycisków sterujących. To jedyne takie rozwiązanie dostępne w Polsce.

Wideorejestrator Mio MiVue 568 Touch to już czwarty model z nowej serii samochodowych „czarnych skrzynek” Mio. Pozostałe urządzenia – MiVue 528, MiVue 538 i MiVue 538 Deluxe – na przełomie kwietnia i maja 2014 roku zastąpiły wcześniejszą serię wideorejestratorów Mio.

Sterowanie przez dotykanie

Usunięcie przycisków i wprowadzenie możliwości sterowania urządzeniem poprzez ekran dotykowy i specjalnie zaprojektowane menu, pozwala na wygodne korzystanie z wideorejestratora. Zastosowanie odpowiednio dużych ikon umożliwia szybkie wybranie interesującej opcji i znacząco poprawia oraz upraszcza obsługę urządzenia. Usunięcie przycisków i zastosowanie nowego rozwiązania pozwoliło powiększyć też wyświetlacz wideorejestratora do 2,5”, bez konieczności modyfikowania objętości sprzętu.

„Wprowadzenie ekranu dotykowego do wideorejestratora z najnowszej serii pozwala wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy zdążyli się już przyzwyczaić do korzystania z innych urządzeń dotykowych, takich jak telefony czy tablety. Nowe urządzenie wymagało całkowitego przeprojektowania zarówno obudowy, jak i menu. Chcieliśmy mieć pewność, że po zmianach wciąż będzie maksymalnie funkcjonalne i łatwe w obsłudze, i takie jest” – mówi Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe. „Nieustannie doskonalimy nasze produkty. Wprowadzając nowe urządzenie sterowane za pomocą ekranu dotykowego wyznaczamy kierunek całemu rynkowi” – podsumowuje.

GPS i baza fotoradarów

Mio MiVue 568 Touch ma wbudowany moduł GPS, który precyzyjnie określa położenie pojazdu i prędkość, z jaką się on porusza. Informacje te są widoczne przy odtwarzaniu nagrań w programie MiVue Manager. Dzięki temu można również śledzić przebytą trasę na mapie.

Nowy wideorejestrator Mio wyposażono w bazę fotoradarów. Za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie urządzenie sygnalizuje kierowcy zbliżanie się do punktu kontroli prędkości. Komunikat na ekranie przypomina również o obowiązującym ograniczeniu prędkości. Aby korzystać z bazy fotoradarów w wideorejestratorach MiVue nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów – jej aktualizacja jest bezpłatna i bezterminowa.

Inne cechy urządzenia

MiVue 568 Touch wyposażono w trzyosiowy czujnik wstrząsów, który umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci.

Trzyosiowy czujnik może być również wykorzystywany w sportach motorowych: w programie MiVue Manager użytkownik może zobaczyć, skąd i z jaką siłą zadziałało przeciążenie G. Dzięki temu można łatwo porównać, jak samochód przyspiesza i wchodzi w zakręty oraz jak bardzo „wyrywa kierowcę z fotela” przy hamowaniu.

Najnowszy model MiVue jest również wyposażony w czujnik ruchu i może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. Tryb aparatu fotograficznego pozwala użytkownikom na zbieranie dowodów z miejsca wypadku i dokumentowanie innych ciekawych wydarzeń z podróży.

Do zarządzania filmami nagranymi Mio MiVue 568 Touch za pomocą komputera przygotowano aplikację MiVue Manager. Jest ona zintegrowana z Facebookiem i YouTube, i bezpośrednio z jej poziomu można przesyłać filmy na oba portale społecznościowe.

Podobnie jak pozostałe modele MiVue serii 500, MiVue 568 Touch nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD, 1920×1080 pikseli. Obraz kompresowany jest w formacie H.264, co gwarantuje, że filmy będą prezentowały dobrą jakość, nie zapełniając przy tym zbyt szybko karty microSD.

Rejestrator wyposażono w sześciowarstwowy, szklany obiektyw, technologię HDR (obraz zapisany przez wideorejestrator ma dużą rozpiętość tonalną).

Mio MiVue 568 Touch trafił do sklepów trafił 1 czerwca. Sugerowana cena detaliczna to 699 PLN.