Przejdź do treści

Już 200 banków spółdzielczych udostępnia doładowania telefonów komórkowych

Coraz więcej banków spółdzielczych wprowadza usługi zasilenia telefonów komórkowych. Już w 200 bankach spółdzielczych współpracujących z sopocką spółką Blue Media można doładować telefon na kartę. Część banków umożliwia również klientom realizację ekspresowych przelewów w Systemie Płatności BlueCash. Szybki przelew można aktualnie wysłać do 49 banków (w tym do 20 banków komercyjnych).

 

Bank spółdzielczy jest mało nowoczesny, a jego oferta nie jest dostosowana do potrzeb młodszych klientów – taki stereotyp utrwalił się w świadomości wielu klientów. Mało kto jednak wie, że często to banki spółdzielcze są pionierami we wprowadzaniu nowych technologii. Przykładem mogą być choćby biometryczne bankomaty, które polski bank spółdzielczy wprowadził jako pierwszy nie tylko w Polsce, ale w Europie, czy płatności mobilne.

 

Banki spółdzielcze rozwijają także ofertę usług ułatwiających realizację płatności oraz komunikację z bankiem. Mowa tutaj np. o przelewach ekspresowych, dwukierunkowej komunikacji SMS czy doładowaniach telefonów komórkowych – usługach dostarczanych bankom przez sopocką spółkę Blue Media. W maju liczba banków spółdzielczych współpracujących z Blue Media przekroczyła 200. Najwięcej z nich korzysta z usługi doładowań telefonów. Sopocka spółka wciąż pracuje nad poszerzaniem wachlarza usług skierowanych do banków spółdzielczych i ich klientów. W najbliższym czasie pierwsze banki spółdzielcze umożliwią doładowanie licznika energetycznego z poziomu bankowości elektronicznej. Coraz więcej banków spółdzielczych wdraża też System Płatności BlueCash, umożliwiający realizację przelewów w czasie rzeczywistym. Wśród klientów są zarówno duże banki posiadające kilkadziesiąt placówek, np. Podkarpacki Bank Spółdzielczy, jak i mniejsze jednostki działające lokalnie.

 

Klienci banków, które udostępniły usługę doładowań, mogą zasilić telefon bezpośrednio, korzystając z e-bankowości. Wystarczy wybrać jednego z 11 operatorów – zarówno tradycyjnej sieci komórkowej jak i sieci VoIP – dostępnych na liście, podać wartość doładowania i je opłacić. Zasilenie telefonu na kartę realizowane jest średnio w 3 sekundy od momentu zaksięgowania płatności na koncie Blue Media. Za doładowania banki nie pobierają żadnych prowizji.

 

Do największych banków spółdzielczych, oferujących swoim klientom natychmiastowe doładowania telefonów, należą: Podkarpacki Bank Spółdzielczy (96 oddziałów w całej Polsce), Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Krakowski Bank Spółdzielczy, GBS Barlinek, SGB24 – Spółdzielcza Grupa Bankowa oraz Bank Spółdzielczy w Brodnicy.