Przejdź do treści

Uczcili pamięć Cichociemnych na sportowo

18 maja w ramach II Pikniku Cichociemnych na warszawskim Ursynowie, ekipa Runmageddonu zorganizowała „Trening Cichociemnych”. Ponad 100 uczestników tego wydarzenia oddało hołd członkom formacji wojskowej osławionej podczas II wojny światowej pokonując wymagający tor przeszkód. Udział w imprezie był bezpłatny.

„Trening Cichociemnych” był częścią II Dnia Cichociemnych, pikniku militarno-historycznego organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Ekipa Runmageddonu dołożyła wszelkich starań, aby tor przeszkód odzwierciedlał tor w Largo House w Szkocji, stworzony specjalnie na potrzeby treningu tej elitarnej jednostki z czasów II wojny światowej.

Dystans 1,2km mógł sugerować, że pokonanie toru będzie miłe, łatwe i przyjemne. Nic bardziej mylnego. Strome podbiegi i zbiegi sprawiały, że trzeba było się wykazać dużą siłą nóg, aby utrzymać równe tempo biegu. Siła rąk przydała się z kolei przy pokonywaniu przeszkód ustawionych na trasie takich jak trzymetrowe ściany, które można było pokonać jedynie z pomocą innych uczestników czy bariery z lin. Testem siły mięśni było zadanie przenoszenia bali z drewna, ciągnięcia za sobą betonowych kostek, a sprawności i refleksu wymagało pokonanie odcinka toru, na którym rozłożono opony. Aby uczcić pamięć Cichociemnych trzeba było się wykazać siłą i wytrzymałością godną Cichociemnych.

Tor przygotowany specjalnie na obchody II Pikniku Cichociemnych nie należał do najłatwiejszych, jednak zależało nam na pokazaniu, jak ciężko Cichociemni przygotowywali się do swoich misji. Patrząc na twarze uczestników widzieliśmy satysfakcję i radość z udziału w treningu. Cieszy fakt, że taka forma upamiętnienia naszych bohaterów przypadła mieszkańcom Warszawy do gustu. Większość uczestników Treningu Cichociemnych już zadeklarowała start w lipcowym Runmageddonie Rekrut.” – powiedział Jaro Bieniecki, Organizator Treningu Cichociemnych i Dyrektor Runmageddonu.  

„Trening Cichociemnych” został przygotowany przez ekipę Runmageddonu, ekstremalnego biegu z przeszkodami, którego najbliższa edycja – Runmageddon Rekrut odbędzie się w weekend 19-20 lipca na terenie Toru Służewiec.  Do pokonania będzie 6km trasa, na której znajdzie się 25 przeszkód. Natomiast na 30 listopada organizatorzy szykują prawdziwe piekło, czyli Runmageddon Hardcore! Morderczy bieg na dystansie 20km, podczas którego do pokonania będzie aż 50 przeszkód!

Warto pospieszyć się z zapisami, ponieważ cena pakietu startowego rośnie z każdym miesiącem. Szczegóły na stronie www.runmageddon.pl