Przejdź do treści

OtterBox intensyfikuje wysiłki związane z przeciwdziałaniem podróbkom

Tagi:

OtterBox, najbardziej zaufany producent etui oraz ochronnych obudów do smartfonów w USA i Kanadzie, kontynuuje walkę z kradzieżą własności intelektualnej.1 W ciągu ostatniego pół roku z pomocą organów ścigania i agencji rządowych, firma OtterBox przeprowadziła kontrole w 162 sklepach detalicznych na całym świecie. W wyniku przeprowadzonej akcji skonfiskowano około 30 000 podrobionych etui i obudów.

Podróbki wykonane są z podrzędnych materiałów i nie oferują ochrony, trwałości i jakości wykonania, za którą klienci cenią u ufają OtterBox,? powiedział dyrektor generalny OtterBox, Brian Thomas. Zdecydowanie chronimy naszą markę, aby zapewnić naszym klientom najlepszą jakość produktów, jakiej oczekują od OtterBox.

Po każdej premierze produktu w prawie każdym kraju, na którym produkt będzie obecny dokonuje się rejestracji znaku handlowego w celu zapewnienia mu ochrony prawnej. OtterBox ma obecnie ponad 287 zarejestrowanych znaków handlowych w 49 krajach i w Unii Europejskiej, jak również dziesiątki oczekujących na rejestrację na całym świecie.

Walka z podróbkami i wszczęcie śledztwa następują natychmiast po otrzymaniu ?cynku? o pojawieniu się potencjalnych podróbek. Po potwierdzeniu zdobytych informacji, podejmowane są działania prawne, które mogą prowadzić do aresztowań, grzywny lub więzienia. Do chwili obecnej firmie OtterBox udało się usunąć ponad 39 000 ofert na portalach aukcyjnych oferujących podrobione produkty OtterBox w Internecie. Szacunkowa wartość podróbek w sprzedaży detalicznej wyniosła ?1 milion.

Więcej informacji na temat OtterBox można uzyskać na witrynie otterbox.com. Aby zgłosić potencjalne podróbki lub poznać kluczowe różnice między autentycznymi i fałszywymi produktami OtterBox zapraszamy do zakładki ?Zgłoś podróbkę? na witrynie otterbox.com.