Przejdź do treści

Baltona z ziemi polskiej do włoskiej

Tagi:

PHZ Baltona S.A. rozpoczyna działalność we Włoszech. W niedzielę 18 maja br. Miała miejsce  inauguracja działalności sklepu na lotnisku w Alghero na Sardynii. To kolejny port lotniczy poza Polską, w którym funkcjonuje sklep Baltony. Firma dotychczas za granicą była obecna na lotniskach we Lwowie i w Montpellier.

Sklep Baltony jest pierwszym sklepem typu multistore na sardyńskim lotnisku w Alghero. Wynajmowana powierzchnia handlowa to ok. 150 m2. Kluczową cechą sklepu jest koncepcja zaoferowania podróżnym regionalnych specjałów. Na lotnisku w Alghero zostało przeznaczone ponad 50% powierzchni handlowej na prezentację asortymentu regionalnego (z regionu Sardynii i innych części Włoch). Wśród lokalnych produktów są: oliwki, oliwy, sery, pasty, szeroka oferta regionalnych win oraz kosmetyki. Wśród szerokiego asortymentu klienci odnajdą również bogatą ofertę perfum, alkoholi oraz akcesoriów. Sklep znajduje się w strefie zastrzeżonej. Klienci trafią do niego bezpośrednio po przejściu kontroli bezpieczeństwa.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc powitać Baltonę na naszym lotnisku – powiedział Mario Peralda, dyrektor generalny Sogeaal Otwarcie sklepu Baltony jest ważnym etapem rozwoju naszego portu i elementem zwiększającym jego atrakcyjności. Do tej pory nie mogliśmy zaoferować naszym podróżnym takiej oferty. Teraz, wraz z innymi inwestycjami, nasz port jest miejscem odpowiadającym na potrzeby pasażerów i spełniającym wysokie standardy, na których bardzo nam zależy.

– Cieszymy się z możliwości otwarcia sklepu we Włoszech i to w tak w pięknym regionie. Sardynia jest wymarzonym miejscem dla turystów. To nasz pierwszy sklep we Włoszech, które posiadają blisko 17 lotnisk regionalnych obsługujących do 5 mln pasażerów rocznie. Grupa Baltona konsekwentnie realizuje plan zwiększania powierzchni handlowych w sektorze duty free na lotniskach w Europie powiedział Andrzej Uryga, Prezes Zarządu PHZ Baltona S.A.

W tworzeniu projektu wnętrz i aranżacji przestrzeni sklepu brało udział włoskie studio architektoniczne z Mediolanu.

Port Lotniczy w Alghero odprawia obecnie ponad 1.5 mln pasażerów rocznie. Położony jest 12 km na północ od Alghero i 25 km na południowy zachód od Sassari. Z lotniska Alghero operują m.in. Ryanair, Wizzair, easyJet i Alitalia. Lotnisko ma bezpośrednie lotnicze połączenie z Rzymem i Mediolanem.

Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Alghero to wyjątkowy, całoroczny kurort o niezwykłej atmosferze.

Miasto oferuje odwiedzającym możliwość spacerów i poznania ciekawej historii tego miasta, architektury, kultury oraz wyśmienitej kuchni, i zasmakowania wybornego wina. Jest również idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych. Alghero jest często określane mianem Małej Barcelonyz powodu jego historii i zasiedlenia przez ludność Katalonii. Obecnie blisko 40% mieszkańców tego miasta posługuje się odmianą języka katalońskiego.