Przejdź do treści

Prof. Jan Winiecki z RPP felietonistą Bankier.pl

Profesor Jan Winiecki, członek Rady Polityki Pieniężnej i znany polski ekonomista, został felietonistą portalu Bankier.pl. Dzięki temu Dział Analiz Bankier.pl, portalu giełdowego nr 1, wzbogacił się o autora znanego z licznych publikacji w wydawnictwach międzynarodowych (kilkanaście książek w jęz. angielskim), setek artykułów publikowanych na całym świecie, a także z uprawianej od wielu lat publicystyki i felietonistyki. Znany jest ze swej liberalnej, wolnorynkowej filozofii i jednoznacznych poglądów.

Od maja czytelnicy portalu Bankier.pl mogą znowu czytać najnowsze teksty prof Jana Winieckiego, w tej kadencji członka RPP. Prof. Winiecki współpracował już z Bankier.pl w latach 2002–06, kiedy to obok pracy akademickiej, był także doradcą ekonomicznym jednego z banków.

– Profesor Winiecki znany jest ze swoich wyrazistych poglądów, które bardzo często idą pod prąd nadmiernie uproszczonej wizji ekonomii, szczególnie  często prezentowanej w realiach polskiej debaty gospodarczej.  Dlatego cieszymy się, że tak nieszablonowa osobowość i autorytet dołączy do grupy autorów publikujących na łamach Bankier.pl – podkreśla dr Bogusław Półtorak, redaktor naczelny Grupy Bankier.pl.  Skomplikowane tematy podejmowane są przez niego lekkim językiem, a używane porównania szybko trafiają do wyobraźni czytelników. To sprawia, że zagadnienia z pozoru trudne stają się interesujące i zrozumiałe nawet dla osób nie zainteresowanych tematyką ekonomiczną – dodaje.