Sposób na kontrolę spalania – Izzy Drive

Tagi:

Samochody  wyprodukowane po 2002 roku są wyposażone w gniazdo w standardzie OBD2.  Służy ono do funkcji diagnostycznych i pozwala na odczytanie danych, które nie zawsze są eksponowane na desce rozdzielczej. Auta często nie wyświetlają informacji o średnim i chwilowym spalaniu. Zdarza się również, ze nie mamy wiedzy o temperaturze płynu chłodzącego. Wszystko to możemy odczytać na ekranie smartfona z aplikacją Izzy Drive połączonego z naszym autem przez moduł OBD2.

Moduł OBD2 jest urządzeniem elektronicznym. Wpięty w gniazdo diagnostyczne zlokalizowane w samochodzie w okolicy kolumny kierownicy pozwala odczytywać dane z komputera pokładowego. Moduł ten łączy się przez Bluetooth z telefonem, na którym zainstalowana jest aplikacja Izzy Drive. Dzięki temu aplikacja zyskuje dostęp do parametrów eksploatacyjnych samochodu.

Do pełnej wiedzy potrzebny jest już tylko dostęp do Izzy Drive WWW. Żeby go uzyskać wystarczy wejść na stronę internetową  http://www.izzydrive.eu/shop/pl i skorzystać z oferty sklepu. Mając już login i hasło – trzeba je wpisać w aplikacji na smartfonie. Tylko w ten sposób trasy i inne dane trafią na właściwe konto Izzy Drive WWW.

Aplikacja rejestruje pozyskane dane i dzięki temu uzyskujemy wiele ciekawych informacji takich jak np. statystyki ostatniej trasy. Wszystkie zbierane dane są dostępne  w aplikacji www i łatwo możemy poznać np.  zbiorcze koszty paliwa z ostatniego miesiąca czy analizować styl jazdy.

Płatna wersja aplikacji jest dostępna w Google Play  w cenie 19 zł, koszt modułu OBD2 to 79 zł, zaś roczny dostęp do Izzy Drive www  kosztuje 49 zł. Zakup modułu i dostępu do www w pakiecie uprawnia do zniżki – 15%

Bliższe informacje: http://www.izzydrive.eu/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu