Przejdź do treści

Duże zainteresowanie Gdańskim i Regionem

Ponad 80 zapytań od organizatorów spotkań spłynęło do Gdańsk Convention Bureau w 2013 roku. Najwięcej z nich dotyczyło kontaktów do lokalnych usługodawców (obiektów, restauracji, PCO) oraz materiałów promocyjnych.

Gdańsk Convention Bureau jest pierwszym kontaktem dla krajowych i zagranicznych agencji eventowych, korporacji, stowarzyszeń i innych podmiotów, które swoje spotkanie chcą zorganizować właśnie w Gdańsku lub Regionie. W 2013 roku Gdańsk Convention Bureau odpowiedziało na ponad 80 zapytań dotyczących pomocy przy organizacji konferencji, szkoleń i innych spotkań biznesowych angażując w swoje działania lokalną branżę, w tym Członków Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Najwięcej, bo ponad 50% zapytań dotyczyło kontaktów do lokalnych usługodawców (hoteli, obiektów konferencyjnych, PCO, przewodników i innych). Do Gdańsk Convention Bureau o pomoc zgłaszały się agencje eventowe, Członkowie Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Honorowi Ambasadorzy Kongresów Polskich z Pomorza, przedstawiciele korporacji i stowarzyszeń. Część zapytań była efektem udziału Gdańsk Convention Bureau w targach turystyki biznesowej oraz road show.

Nieco ponad 20% zapytań było związanych z przekazaniem dla uczestników spotkań materiałów promocyjnych dot. Gdańska i Regionu (folderów, map, gadżetów, katalogów obiektów konferencyjnych, katalogów produktów turystycznych i innych) oraz organizacji dedykowanych Welcome Desk w Porcie Lotniczym w Gdańsku (m.in. przy okazji Europejskiego Forum Nowych Idei czy Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif).

Organizatorzy spotkań biznesowych byli również zainteresowani wykorzystaniem aplikacji GCBeVENT podczas swoich wydarzeń (w 2013 roku aplikacja GCBeVENT była m.in. wykorzystywana podczas konferencji Media, biznes, kultura na Uniwersytecie Gdańskim, Kongresie Smart Metropolia w Centrum Wystawienniczo Kongresowym AmberExpo, Forum Inicjowania Rozwoju również w AmberExpo, spotkaniach organizowanych przez Gdańsk Convention Bureau/Gdańską Organizację Turystyczną, w tym konferencji Nowe Trendy w Turystyce, szkoleniu w ramach Trójmiejskiej Akademii Organizatora Spotkań Biznesowych i wielu innych).

W 2013 roku do Gdańsk Convention Bureau spływały również zapytania m.in. od studentów kierunków związanych z turystyką i meeting planningiem dotyczące działań GCB, raportów statystycznych poświęconych turystyce biznesowej i innych.

W 2013 roku stronę internetową www.gdanskconvention.pl, na której znajdują się m.in. informacje dot. połączeń lotniczych, obiektów konferencyjnych i usługodawców odwiedziło ponad 10 000 unikalnych użytkowników (ponad 3-krotnie więcej niż w roku 2012).

Wszystkich organizatorów spotkań biznesowych zainteresowanych Gdańskiem i Regionem zachęcamy do kontaktu z Gdańsk Convention Bureau poprzez adres mailowy: [email protected] lub formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie www.gdanskconvention.pl