Przejdź do treści

Moto-Piknik No Limit po raz 20. w Olsztynie

Człowiek, jego maszyna, droga oraz spragniona widowiska publiczność. To wszystko już 14 czerwca w ramach jubileuszowej edycji największej imprezy motoryzacyjnej w regionie.  Po raz dwudziesty Olsztyn wypełni ryk silnika oraz najwyższej klasy pojazdy. Sponsorem głównym Moto-Pikniku, podobnie jak w roku ubiegłym, jest Galeria Warmińska.

Organizatorem No Limit Olsztyn jest stowarzyszenie Biker, które już teraz zapowiada, że jubileuszowa impreza  na terenie Aeroklubu Warmińsko – Mazurskiego stanie się niezapomnianym wydarzeniem.

Sztandarowym punktem Moto – Pikniku będzie Wyścig Na ¼ Mili, który, w kategorii samochodów, po raz drugi odbędzie się o Puchar Galerii Warmińskiej. –  Realizując najbardziej oczekiwaną w Olsztynie inwestycję,  chcemy, by Galeria Warmińska stała się nie tylko integralną częścią samego miasta, ale również jego społeczności. Dlatego już przed otwarciem obiektu zaznaczamy obecność w sportowo – kulturalnym życiu Olsztyna. Jesteśmy m.in. sponsorem Stomilu Olsztyn, WCRS Aquasfery, a w ostatnim czasie fundatorem 400 ławek. A teraz z entuzjazmem po raz kolejny włączamy się w organizację imprezy, która powoli staje się motoryzacyjną wizytówką Olsztyna – tak o sponsoringu Moto- Pikniku No Limit Olsztyn mówi Jakub Puchalski, reprezentujący inwestora Galerii Warmińskiej, spółkę MGC Inwest.

Oprócz Strefy Wyścigów Na ¼ Mili, podczas jubileuszowej  edycji Moto-Pikniku No Limit Olsztyn odbędzie się również finał Eliminacji Otwartego Pucharu Polski. Nie zabraknie także pokazu ekstremalnej jazdy na motocyklach. Największa w regionie impreza motoryzacyjna, podobnie jak w latach ubiegłych, zostanie dodatkowo podzielona na strefy tematyczne.  Dla wszystkich, którzy kochają bezdroża, zostaną przygotowane trasy off-roadowe. Samochody zmierzą się na trzech ekstremalnych torach: przeprawowym, turystycznym oraz cross country.  W Strefie Kurzu pościgać się będą mogli również miłośnicy motocrossu oraz posiadacze quadów.  Zawody połączone będą z prezentacją marek terenowych i przeznaczonych do nich części. Kolejna ze stref – klubowa – będzie ucztą nie tylko dla oczu. – Staramy się, by każdą strefę reprezentowała osoba znana w danej dziedzinie, do tej zaprosiliśmy Jerzego Dziewulskiego z klubem samochodów ekskluzywnych. To nie tylko niepowtarzalna okazja, by wstąpić do klubu. To także kopalnia wiedzy o samochodach dla miłośników marki i poligon do doskonalenia umiejętności dla fotografów motoryzacji. W 2013 roku miała miejsce prezentacja ponad 200 pięknych samochodów. W tym roku ta Strefa Klubowa zapowiada się co najmniej tak samo obiecująco – zapowiada Leszek Malgrem ze stowarzyszenia Biker.

Kolejnym obszarem motoryzacyjnych atrakcji będzie Strefa Warsztatu, czyli kopalnia technicznej wiedzy spod samochodowej maski. Na publiczność czeka pokaz umiejętności mechaników, konkursy i pokazy z udziałem fachowców, producentów  części oraz speców od tuningu.  To także możliwość wykonania profesjonalnego przeglądu własnego auta. Dla wszystkich zafascynowanych motoryzacją z rekonstrukcjami historycznymi w tle oraz mundurami i uzbrojeniem zostanie przygotowana Strefa Pojazdów Militarnych i Zabytkowych, dla najmłodszych widzów oraz ich opiekunów – Strefa Dzieci, Mamy i Bezpieczeństwa, z miasteczkiem ruchu drogowego, konkursami i zabawami.

Już wkrótce szczegóły dotyczące  imprezy oraz gości specjalnych, którzy pojawią się podczas tegorocznego Moto – Pikniku No Limit Olsztyn.