28 kwietnia stratuje VOX Music TV

W poniedziałek 28 kwietnia wystartuje nowy polski kanał muzyczno-rozrywkowy VOX Music TV.Nadawać będzie polskie i światowe hity muzyki tanecznej z lat 60., 70., 80. i 90-tych.

 

W ramówce VOX Music TV znajdą się programy poświęcone gwiazdom muzyki, listy przebojów, bloki tematyczne prezentujące poszczególne gatunki muzyki, historie zespołów lub wykonawców, a także informacje z zakresu rozrywki i kultury masowej. Stacja adresowana jest do osób w wieku 25-45 lat.

–  Postawiliśmy na muzykę dyskotekową, która stanowi ważny etap w życiu kilku pokoleń Polaków. Od połowy lat 70-tych muzyka ta królowała na polskich i światowych listach przebojów, a niektóre jej elementy możemy usłyszeć w utworach wykonawców tej klasy, coThe Rolling Stones, Kiss czy Rod Stewart.Zaproponujemy naszym widzom radosne brzmienie, które pozwoli im powrócić do czasów młodości, beztroski i zabawy, wprawi w dobry nastrój i wywoła pozytywne emocje.VOX Music TV przeniesie trzydziesto- i czterdziestolatków do lat disco 80-tych i 90-tych, ale także pomoże im być na bieżąco, jeśli chodzi o współczesne dokonania wykonawców tego nurtu– mówi Piotr Rzepka, dyrektor programowy VOX Music TV.

W ofercie stacji pojawią się programy autorskie, prowadzone przez dziennikarzy znanych z anteny Radia VOX FM. Marcin Kotyński poprowadzi „Best listę VOX Music TV”– codzienne notowanie 20 utworów wskazanych przez widzów, którzy będą głosować za pośrednictwem SMS-ów i strony internetowej. W każdą sobotę nadawane będzie specjalne notowanie, stanowiące podsumowanie tygodnia. Marcin Kotyński pozostaje nadal gospodarzem „Best listy Radia VOX FM”. Maria Guzek i Norbert Bieńkowski, znani z porannej audycji Radia VOX FM „Pierwsza zmiana”, poprowadzącodzienne pasmo „W rytmie hitów”. W programie „Tydzień na czerwonym dywaniku” prezentowane będą ciekawostki dotyczące celebrytów, relacje z imprez i wydarzeń kulturalnych, wywiady z gwiazdami, przegląd prasy kolorowej. Z jednego z warszawskich klubów program poprowadzą Anna Chmiel i Marcin Kotyński.

Integralną część oferty VOX Music TV stanowić będzie – nadawana równocześnie w wybranych programach – interaktywna komunikacja tekstowa, wizualizowana w przeznaczonej do tego celu dodatkowej przestrzeni graficznej. Zawierać będzie m.in. dyskusje, informacje, dedykacje, listy teledysków, itp.

Kanał dostępny będzie w sieciach kablowych Toya, Orange, Vectra oraz na platformie satelitarnej NC+.