Przejdź do treści

Co zmienić w diecie na wiosnę?

Wiosna to czas, kiedy pod wpływem budzącej się do życia przyrody wiele osób wprowadza korzystne zmiany w swoim stylu życia. Zwiększamy aktywność fizyczną, bierzemy pod lupę naszą dietę. Mamy ochotę na warzywa, a nie ciężkie i tłuste potrawy. W ten wiosenny trend świetnie wpisuje się również mięso drobiowe. Jest lekkie, smaczne i niskokaloryczne. Dodatkowo wybierając w sklepie opakowanie ze znakiem QAFP, można mieć pewność, że kupuje się produkt wysokiej jakości. 

O walorach warzyw nie trzeba nikogo przekonywać. Ale w dobrej sałatce nie powinno zabraknąć również dodatków. Jednym z najbardziej popularnych jest mięso z kurczaka. Nie bez powodu. Jest łatwe w przygotowaniu i dobrze smakuje z połączeniu z wieloma składnikami – zarówno wytrawnymi, jak i słodkimi. W poszukiwaniu inspiracji np. na wiosenną sałatkę warto przetestować przepis z bloga Wielki Apetyt (www.wielkiapetyt.com/2013/03/saatka-z-kurczakiem_20.html). Jego autorka brała udział w adresowanym do blogerów kulinarnych konkursie BlogerChef, którego partnerem jest między innymi QAFP.

Kupując składniki, dobrze jest wybierać mięso pakowane próżniowo, najlepiej z certyfikatem QAFP. To znak, że producent spełnia wysokie standardy przy produkcji i dystrybucji. Mięso drobiowe, opatrzone certyfikatem Systemu Gwarantowanej Jakości Żywności (QAFP), jest produktem bezpiecznym i naturalnym. Restrykcyjnie przestrzegane zasady produkcji całkowicie wykluczają dodawanie do pasz antybiotyków, hormonów i stymulatorów wzrostu. W konsekwencji otrzymane wyroby charakteryzują się wysoką jakością, która bezpośrednio przekłada się na walory smakowe przyrządzanych z nich potraw. Dzięki temu mięso drobiowe QAFP może być podstawą wielu lekkich, prostych i szybkich w przygotowaniu dań, które zjesz ze smakiem i bez wyrzutów sumienia.

 

Już niedługo staniemy przed dylematem ułożenia świątecznego jadłospisu. Czy znowu musimy wstawać od wielkanocnego stołu przejedzeni i ociężali? Wbrew pozorom tutaj również możemy wprowadzić „wiosenną rewolucję”. Z mięsa drobiowego można przygotować różnorodne dania, które pozwolą połączyć elegancki charakter świątecznego śniadania lub obiadu z lekkością i niską zawartością kaloryczną posiłku. Polecamy Wam świąteczne przepisy na potrawy z drobiu, które możecie znaleźć na blogu www.gruszkazfartuszka.pl. Jego autorką jest Maria Banach, zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu BlogerChef.

Dlaczego warto wybierać mięso z certyfikatem? Również po to, by wspólnie zadbać o środowisko naturalne, a także o warunki życia zwierząt hodowlanych. Producenci, którzy otrzymali prawo do oznaczania swoich produktów certyfikatem QAFP, przeszli weryfikację również pod kątem warunków, w jakich hodowane i transportowane są zwierzęta. Elementem funkcjonowania systemu są prowadzone w tym zakresie szkolenia dla producentów drobiu. Coraz więcej osób zwraca na to uwagę, a kupując mięso QAFP wspierasz firmy, którzy również uznają to za ważne.

Mięso drobiowe ze znakiem „Sprawdzony Drób” znajdziesz w sieciach handlowych. Jest sprzedawane w sterylnych opakowaniach zamkniętych hermetycznie. Pełną listę producentów, którzy przystąpili do programu, znajdziesz na stronie www.sprawdzonydrob.pl.