Przejdź do treści

IQ Partners pozyskuje drugą rundę finansowania dla Prowly.com

Wchodzący w skład portfela inwestycyjnego IQ Partners S.A. projekt Prowly.com pozyskał drugą rundę finansowania. To pierwsza taka transakcja w portfelu funduszu w tym roku. Zgodnie z zapowiedziami Zarząd planuje już kolejne. 
Prowly.com Sp. z o.o. – internetowa aplikacja dla profesjonalistów public relations – pozyskało drugą rundę finansowania od prywatnego inwestora, Lecha Kaniuka. Kaniuk jest założycielem i dyrektorem zarządzającym spółki Restaurant Partner Polska, która początkowo należała do szwedzkiej grupy OnlinePizza Norden. W kwietniu 2012 roku została przejęta przez niemieckiego inwestora Delivery Hero za kwotę 120 mln złotych. W wyniku transakcji serwis Pizzaportal.pl stał się częścią holdingu oferującego dostawę posiłków przez internet w 14. krajach na 4. kontynentach.

 

Strony nie ujawniają kwoty oraz skali inwestycji. Wiadomo, że zainwestowane środki przeznaczone zostaną na intensyfikację działań sprzedażowych w Polsce oraz prace developerskie związane z startem Prowly.com na rynkach zagranicznych.

 

Fundusz IQ Partners S.A. zainwestował w Prowly.com Sp. z o.o. za pośrednictwem wehikułu Ventures Hub Sp. z o.o. na etapie seed w 2. połowie 2013 roku. Pozyskane środki miały posłużyć stworzeniu MVP oraz wprowadzeniu produktu na rynek. Prowly.com zadebiutowało na nim pod koniec 2013 roku.

 

Druga runa finansowania dla Prowly.com Sp. z o.o. to pierwsza tego typu transacja w portfelu inwestycyjnym funduszu IQ Partners S.A. w tym roku. Zarząd zapowiada jednak, że będą kolejne i że przygotował już kilka innych spółek do poszukiwania kapitału na dalszy, dynamiczny rozwój. Kilka z inwestycji jest również gotowych do całkowitego lub częściowego wyjścia przez IQ Partners.