Przejdź do treści

BONARKA ZAPRASZA DO KRÓLESTWA KRÓLA KRAKA

Tagi:

Kto nie miał jeszcze okazji spotkać legendarnego Króla Kraka, założyciela Krakowa, ma ku temu niepowtarzalną okazję. A to za sprawą organizowanych w Bonarce w sobotę (12 kwietnia) rodzinnych warsztatów.

Uczestnicy zajęć wybiorą się w fascynującą podróż w czasie po dziejach Podgórza, kryjącej wciąż wiele tajemnic prawobrzeżnej części Krakowa. Poznać będzie można prehistorię tego miejsca, a więc i dowiedzieć się czegoś o smokach, których pogromcą był ponoć sam Krak. Odbędzie się rekrutacja młodych, odważnych i walecznych wojowników, prowadzona przez Drużynę Wojów Wiślańskich Krak. A jeśli ktoś preferuje spokojniejsze klimaty i zamiast zmagać się na polu bitwy woli oddawać się bardziej artystycznemu zajęciu, będzie mógł wziąć udział w tworzeniu średniowiecznej biżuterii.

Warto wybrać się do Bonarki także dlatego, że 22 kwietnia w Podgórzu odbędzie się tradycyjne święto Rekawki na Kopcu Krakusa. Zbliżające się warsztaty stanowią doskonałe wprowadzenie do tego wydarzenia – dzieci dowiedzą się, skąd taka tradycja obchodów i będą mogły uczestniczyć w nich w pełni świadomie.

Wysoki poziom warsztatów gwarantuje zaangażowanie do prowadzenia lokalnych autorytetów w historii krakowskiej dzielnicy. Będą to przedstawiciele Domu Kultury Podgórze, świetnie orientujący się w tej tematyce.

Warsztaty odbędą się w dwóch turach, rozpoczynających się o 13.00 oraz o 15.30. Są to zajęcia bezpłatne. Warto przybyć trochę wcześniej, by zarezerwować sobie miejsce. Każdy z uczestników otrzyma również darmową książeczkę poświęconą podgórskim legendom i osobistościom.

Spotkanie z królem Krakiem otwiera cykl warsztatów dedykowanych Podgórzu. Odbywać się one będą regularnie aż do 31 maja w każdą sobotę (z wyjątkiem 19 kwietnia), za każdym razem zapraszając uczestników do odkrywania tajemnic krakowskiej dzielnicy. Bezpłatne zajęcia są częścią kompleksowej akcji organizowanej przez Bonarkę, mającą przybliżyć krakowianom tę część nadwiślańskiego miasta. Innymi elementami całorocznej akcji są rozwieszone w kluczowych miejscach plakaty, informujące m.in. o najdłuższym pamiętniku świata pisanym na ul. Parkowej czy też stworzonym w Ludwinowie tangu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio KRK FM oraz Dziennik Polski. Partnerem akcji jest także firma AMS.