Przejdź do treści

JLL przedstawia nowy portal branżowy dedykowany rynkowi magazynowemu w Polsce

– Międzynarodowa firma doradcza JLL prezentuje nową odsłonę platformy magazyny.pl – portalu o szeroko pojętej branży magazynowej, stanowiącego zarówno wyszukiwarkę nieruchomości, kompendium wiedzy na temat rynku, jak i narzędzie umożliwiające firmom produkcyjnym czy logistycznym podjęcie pierwszych kroków w kierunku realizacji nowych inwestycji magazynowo – przemysłowych.

To nie pierwsze nowatorskie rozwiązanie z zakresu analizy rynku magazynowego wdrożone przez JLL. Firma jako pierwsza na rynku wprowadziła koncepcję wyszukiwarki nieruchomości – dziś popularnego w branży narzędzia, ułatwiającego sprawne wyszukanie ofert w całej Polsce.

Portal www.magazyny.pl działa w formule one-stop-shop (wszystkich informacji w jednym miejscu), umożliwiając firmom wyszukanie i porównanie ofert zarówno gruntów inwestycyjnych, nieruchomości magazynowych czy hal produkcyjnych (wraz z wyjaśnieniem specyfiki ich działania i możliwości, jakie dają) oraz sprawdzenie ich dostępności czy kosztów najmu. Informacje są na bieżąco aktualizowane, a użytkownicy strony mogą otrzymywać automatyczne powiadomienia o zmianach w wybranych przez nich budynkach (możliwość stworzenia indywidualnego portfolio). Dostępne na portalu poradniki inwestycyjne zawierają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące m.in. rynku pracy, zagadnień prawnych związanych z uruchomieniem działalności, w tym prawa budowlanego, podatkowego czy kwestii związanych z działaniem specjalnych stref ekonomicznych.

Jako portal informacyjny magazyny.pl oferują swoim użytkownikom Czytelnię – czyli bazę wiedzy dotyczącej rynku magazynowego w Polsce, w tym aktualności z rynku (nowe umowy najmu, inwestycje, zmiany w prawie etc.), z podziałem na regiony, jak i raporty, analizy oraz opinie eksperckie.

Tomasz Olszewski, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL, komentuje: „Wyszliśmy daleko poza tradycyjną koncepcję komercyjnej strony internetowej z ofertami nieruchomości i stworzyliśmy wyszukiwarkę i porównywarkę, połączoną z interaktywną platformą wymiany wiedzy na temat rynku. Nowa odsłona www.magazyny.pl to narzędzie kompletne, umożliwiające nie tylko znalezienie odpowiedniej lokalizacji magazynowej czy produkcyjnej, porównanie cen czy kontakt z profesjonalnym doradcą, ale pozyskanie obszernych danych na temat samego rynku – jego kondycji i perspektyw rozwoju, a także szczegółów i porad z zakresu samego procesu inwestycyjnego. A to wszystko w czytelnej, nowoczesnej i przystępnej formie, w wersji zarówno na komputery, jak i tablety czy smartfony”.

Strona magazyny.pl jest aktualizowana każdego dnia, a nowy filtr magazynów i terenów działa bez przeładowania strony.

Strona powstała we współpracy z firmą SkyConcept.