SUSE Linux dostępny w chmurze firmy Google

Firma SUSE poinformowała o udostępnieniu z początkiem kwietnia systemów SUSE Linux Enterprise Server w środowisku Google Compute Engine. Działy IT i programiści mogą już korzystać z każdego dostępnego na tej platformie rodzaju instancji maszyny wirtualnej z systemem serwerowym SUSE Linux, mając przy tym zapewnioną w chmurze taką samą wydajność, niezawodność, bezpieczeństwo i skalowalność, jak w przypadku wdrożeń we własnym środowisku IT (więcej: www.suse.com/products/server/features ).

Chris Rimer, szef działu Global Partners w firmie Google, tak skomentował nawiązaną współpracę: „Użytkownicy biznesowi do obsługi swoich aplikacji wymagają od nas wydajności, skalowalności, elastyczności i bezpieczeństwa. Dlatego w środowisku Google Compute Engine oferujemy teraz systemy SUSE Linux Enterprise Server, z których klienci mogą korzystać rozliczając się z dokładnością do minuty wykorzystanego czasu pracy serwera. Dzięki współpracy z SUSE jesteśmy w stanie zaoferować im wydajne, spójne, oparte na open source środowisko Google Compute Engine i platformę Google Cloud.”

SUSE Linux Enterprise Server (www.suse.com/products/server ) zapewnia administratorom to samo spójne środowisko pracy niezależnie od tego, czy serwery działają na platformie Google Compute Engine czy w ich własnym środowisku IT. Firmy SUSE i Google wspólnie dołożyły starań, by instancje systemów SUSE Linux Enterprise Server na platformie Google miały dostępne te same funkcje, otrzymywały te same zestawy poprawek i uaktualnień bezpieczeństwa oraz korzystały z tych samych rozszerzeń zwiększających wydajność pracy systemów SUSE. Wszystko po to, by użytkownicy – programiści czy administratorzy – mogli bez obaw przenosić swoje aplikacje z własnych centrów danych do środowiska Google Compute Engine i na odwrót – z Google Compute Engine na swoje serwery fizyczne, wirtualne i te działające w prywatnej chmurze.

Program SUSE Public Cloud (www.suse.com/partners/cloud-service-providers/program ) ułatwia dostawcom usług w chmurze oferowanie klientom zróżnicowanych usług. Już teraz bardzo wielu największych, światowych dostawców usług w chmurze ma w ofercie systemy SUSE Linux Enterprise Server. Oprócz Google są to m.in. 1&1, Amazon Web Services, Fujitsu, HP, Microsoft Azure, SGI, SHI, Tenzing, T-Systems, VMware i Vodacom Business. Ponadto w Polsce systemy SUSE są dostępne w chmurze Exea oraz Orange / Integrated Solutions.

Więcej informacji o systemach SUSE Linux Enterprise Server w środowisku Google Compute Engine zamieszczono na stronach www.suse.com/partners/cloud-service-providers/cloud-pavilion/#google oraz cloud.google.com/products/compute-engine.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu