Rusza Drużynowa Liga Biegowa PKO Banku Polskiego

Rywalizację biegową i treningową rozpocznie wkrótce drużyna klientów oraz drużyna pracowników PKO Banku Polskiego. Na profilu bankowego Facebooka trwa konkurs na uczestników zespołu biegaczy złożonych z klientów Banku.

Projekt rozpoczyna kolejną edycję bankowego programu „Biegajmy razem”, popularyzującego ideę rekreacyjnego biegania. Aby uczestniczyć w facebookowym konkursie klienci Banku mogą zgłaszać swoje kandydatury wraz z uzasadnieniem udziału w projekcie oraz informacją o uczestnictwie w innych biegach. Do 15 kwietnia br. komisja konkursowa wyłoni 50 zwycięzców, którzy wystartują w lidze. Każda z drużyn będzie miała swojego lidera.

Na czele drużyny klientów Banku stanie Maciej Kurzajewski – dziennikarz sportowy, zdobywca Korony Maratonów Ziemi, natomiast liderem drużyny bankowej zostanie Paweł Januszewski – lekkoatleta, mistrz Europy w biegu na 400 m. Obie drużyny wspierane będą przez doświadczonego trenera Jerzego Skarżyńskiego, polskiego maratończyka.

Rywalizacja wybranej drużyny bankowych klientów oraz pracowników polegać będzie na zdobyciu jak największej liczby punktów, zarówno drużynowo jak i indywidualnie przez udział w:

co najmniej dwóch warszawskich biegach etapowych wchodzących w skład Triady Biegowej – Biegu Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego i Biegu Niepodległości,
dowolnie wybranych oficjalnych biegach rozgrywanych w Polsce,
co najmniej dwóch treningach drużynowych zorganizowanych przez liderów w regionie, z którego zostanie wyłonionych najwięcej uczestników,
sobotnich treningach „BiegamBoLubię” odbywających się na 72 stadionach lekkoatletycznych na terenie całego kraju.
Aktywność biegowa obydwu drużyn zostanie oceniona na podstawie najlepszych czasów uzyskanych w trakcie trzech etapów „historycznych” biegów. Za każdy ukończony bieg biegacz otrzyma liczbę punktów równą zaliczonemu dystansowi (dystans do 5 km – 5 pkt, do 10 km – 10 pkt). Z kolei rywalizacja treningowa polegać będzie na zbieraniu punktów za odbyte treningi w ramach akcji „BiegamBoLubię”, w których każdy zawodnik dostanie 5 pkt. Suma punktów za odbyte treningi zostanie dodana po zakończeniu rywalizacji przy obliczaniu wyników końcowych zarówno drużynowych jak i indywidualnych.
Lista stadionów, na których odbywa się akcja „BiegamBoLubię”, dostępna jest na stronie www.biegambolubie.com.pl oraz www.biegajmyrazem.pkobp.pl

Po zakończeniu rywalizacji na zwycięskie drużyny czekają nagrody. Drużyna, która zbierze najwięcej punktów, wyjedzie na 4-dniowy obóz biegowy. Weźmie w nim udział 20 najbardziej aktywnych członków. W projekcie przewidziane są również indywidualne nagrody pieniężne dla trzech najlepszych zawodników, którzy uzyskają najwyższą łączną liczbę punktów jak i rzeczowe – dla najszybszej kobiety i mężczyzny, którzy zbiorą najwięcej punktów za udział w treningach oraz w imprezach biegowych w ramach projektu i poza nim. Nowemu projektowi programu „Biegajmy razem” towarzyszyć będzie akcja charytatywna. Zwycięska drużyna wskaże cel, na jaki Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę w wysokości 60 tys. zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu