Przejdź do treści

NordGlass na torze, czyli wyścig po marzenia

Gdyby żużel strzelający spod kół motocykla Emila Grøndala trafił w szybę samochodu, specjaliści z NordGlass mieliby sporo roboty. Tory są jednak odpowiednio zabezpieczone, a wiodący producent szyb samochodowych od tego sezonu podjął się wsparcia kariery  obiecującego duńskiego żużlowca.

18-letni Emil Grøndal zaczął ścigać się już w wieku 7 lat. Sportowiec podkreśla, że speedway od zawsze był jego marzeniem i wierzy, że sezon 2014 będzie tym, w którym szczególnie będzie miał okazję zaprezentować swój talent. Wyzwania czekają go aż w trzech różnych rozgrywkach.

Młody Duńczyk, który w ojczyźnie reprezentuje kluby Holstebro i Silkeborg, jest także członkiem narodowej kadry U21, z którą zdobył wicemistrzostwo świata juniorów i srebrny medal turnieju o Złote Trofeum dla młodych żużlowców. Dodatkowo, właśnie podpisał otwarty kontrakt z Polonią Bydgoszcz, w której zamierza walczyć o występy na polskich stadionach i najważniejsze trofea w polskiej lidze.

„Emil mierzy wysoko – jego celem jest zdobycie mistrzostwa świata. Osiągnięcie takiego wyniku nie jest możliwe bez wyczerpujących treningów i ciężkiej pracy. Sukcesu nie uda się również uzyskać bez pomocy profesjonalnego zespołu i sponsorów. Współpraca z firmą NordGlass ma pozwolić mu uwierzyć, że sportowe marzenia mają szansę się spełnić. Tacy ludzie jak Emil imponują nam siłą charakteru i konsekwentnym dążeniem do celu. Na pewno warto towarzyszyć mu w drodze, która prowadzi na szczyt.” – podkreśla Michał Zawadzki z NordGlass