Rewelacyjny start „Pielęgniarek” w Telewizji POLSAT

W poniedziałek 31 marca o godz. 12.00 Telewizja Polsat pokazała pierwszy odcinek nowego codziennego serialu paradokumentalnego „Pielęgniarki”. Premierowy odcinek oglądało średnio 639 tys. widzów, a udział w grupie 16-49 wyniósł 19.2 %. Dzięki tym świetnym wynikom serial był liderem pasma (także drugiego dnia). Pielęgniarki emitowane są codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 12.00. Stacja nie przewiduje na razie powtórek. Premierowe odcinki można oglądać dzień wcześniej w serwisie Ipla.

 

„Pielęgniarki” to nowy, codzienny serial paradokumentalny produkowany przez ATM Grupa S.A. dla Telewizji POLSAT.

Każdy odcinek „Pielęgniarek” opowiada o ich pełnej poświęcenia pracy i o życiu w obrębie samego szpitala – sporach pomiędzy personelem, kłótniach na temat podziału obowiązków i konfliktach na linii szefowa – podwładne. Każdy przypadek pacjenta jest inny, a za tymi przypadkami stoją najsilniejsze emocje – zdrady, rozstania, nowe miłości, zazdrość, złość, wybaczenie, żale rodzinne… Pielęgniarka jest zawsze najbliżej nich wszystkich.

Bohaterki odcinków to pielęgniarki przydzielone do pacjenta, o którym opowiada dany odcinek. Wątki poszczególnych opowieści skupiają się głównie wokół obyczajowych problemów pacjenta – jego rozterkach, zmartwieniach i wszystkim co jest związane z chorobą a często bywa także, że jest jej powodem – epizodyczne opowieści o nieporozumieniach w rodzinie, namiętnościach, tragediach i braku zainteresowania z jej strony.

„Pielęgniarki” to nie tylko serial o chorobach, które dotykają pacjentów, pojawiających się w kolejnych odcinkach. Pobyt pacjenta w szpitalu stanowi punkt wyjścia do opowiedzenia poruszających ludzkich historii. „Pielęgniarki” to przede wszystkim emocjonująca opowieść o ludziach, ich problemach i codziennych dylematach na tle szpitalnych przypadków. Kiedy lekarze kończą dyżur i wychodzą ze szpitala, to właśnie pielęgniarka jest i zawsze będzie najbliżej pacjenta. To między pacjentem a pielęgniarką budują się najsilniejsze więzi i relacje. To właśnie jej można powiedzieć więcej, bo zatrzyma się na chwilę, żeby wymienić opatrunek, podać lek, ale też udzielić życiowej porady. Zawód pielęgniarki, jak żaden inny pozwala na bycie z boku a nierzadko także w centrum rozmów zarówno z chorymi, jak i z ich rodzinami.