Przejdź do treści

Branża finansowa na Dniach Pracodawców

Tagi:

Sytuacja na rynku pracy w branży finansowej w 2013 roku była stabilna. Pracodawcy
z tego sektora opublikowali w serwisie Pracuj.pl blisko 56 tys. ofert pracy, czyli nieco więcej niż w 2012. Najczęściej szukano finansistów i handlowców, ale największy przyrost liczby ofert odnotowano w przypadku działów obsługi klienta (aż o 60%).

W I kwartale bieżącego roku popyt na pracowników w bankowości, finansach
i ubezpieczeniach był wyższy o 9% niż w analogicznym okresie 2013. Lepsza koniunktura oznacza jednak, że trudniej będzie znaleźć odpowiednich pracowników, dlatego firmy coraz częściej szukają nietuzinkowych metod dotarcia do najlepszych kandydatów. Jedną z nich są Dni Pracodawców, organizowane online w dniach 7 – 11 kwietnia, podczas których ponad 120 firm zaprezentuje się jako atrakcyjne miejsca pracy. Branżę finansową reprezentować będą m.in. Bank BPH, Raiffeisen Polbank, Citi oraz AXA Polska.

Przez tydzień odwiedzający platformę www.DniPracodawcow.pl będą mogli zadać pytania pracodawcom, zapoznać się z opiniami ich pracowników oraz procesem rekrutacyjnym. Organizatorzy Dni Pracodawców stawiają na otwartość i relacyjność, zaplanowano ponad 30 czatów i 5 seminariów online, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in., w jaki sposób ocenić swoje kompetencje na rynku pracy. To wyjątkowa okazja, by lepiej poznać interesującą nas firmę i przekonać się czy chcielibyśmy w niej pracować. Jeśli pracodawca nam się spodoba, to możemy też od razu wysłać do niego CV.

Każdego dnia odbywać się będą czaty z przedstawicielami pracodawców. Na przykład w środę,
9 kwietnia zaprezentuje się firma Euroclear, a w piątek 11 kwietnia, o elastycznych metodach dostarczania rozwiązań informatycznych opowiedzą przedstawiciele AXA Polska. Dodatkowo,
w poniedziałek 7 kwietnia Raiffeisen Polbank poprowadzi seminarium online.

Podczas Dni Pracodawców będzie można również porozmawiać z ekspertami firmy Architekci Kariery, którzy podpowiedzą, kiedy jest dobry moment na zmianę pracy, jak przygotować CV, które przykuje uwagę potencjalnego pracodawcy, co zrobić, by dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, a także jak rozmawiać o wynagrodzeniu.

Specjalnie na Dni Pracodawców przygotowano również cykl sesji motywacyjnych, prowadzonych przez znanego dziennikarza i szkoleniowca Tomasza Kammela. Podpowie on uczestnikom, jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej m.in. poprzez odpowiednie nastawienie i opanowanie stresu.