Przejdź do treści

Nowy gracz na rynku akceptacji płatności kartami

Tagi:

Do firm oferujących usługi wspierania akceptację kart płatniczych dołączyła spółka Paymax S.A. Oferta firmy dedykowana jest zarówno małym i średnim przedsiębiorcom, jak i dużym podmiotom. Paymax to pierwszy polski system mobilnej akceptacji płatności (mPOS).

System opracowany przez Paymax umożliwia przyjmowanie płatności kartami płatniczymi przy pomocy smartphone’a i przyjaznej aplikacji. Atutami usługi są niskie koszty oraz mobilność. Koszty związane z usługą, to jednorazowy zakup mobilnego urządzenia do bezpiecznego wprowadzania numeru PIN (tzw. PIN-Pada) oraz prowizja od transakcji, uzależniona od obrotu . Brak opłat abonamentowych jak w dotychczasowych rozwiązaniach – klasyczne terminale do akceptacji.

„Cechy rozwiązania powodują, że jest to atrakcyjna propozycja dla Akceptantów, którzy do tej pory nie przyjmowali płatności bezgotówkowych. – twierdzą członkowie zarządu firmy: Łukasz Kiniewicz i Tomasz Sowiński.

Mali i średni przedsiębiorcy – działalności sezonowe, małe punkty sprzedaży, przedstawiciele wolnych zawodów, dostawcy, kurierzy, taksówkarze i wiele innych – to grupy, które może zainteresować nasza oferta”. Oczywiście, mogą też skorzystać z niej duże podmioty, na przykład chcąc umożliwić swoim klientom tzw. zakup przy półce, czyli bez stania w kolejce do kasy.

Do przeprowadzania akceptacji płatności w systemie Paymax potrzebny jest smartphone lub tablet z systemem Android (2.3 lub wyższy). Po pobraniu bezpłatnej aplikacji urządzenie staje się automatycznie terminalem.

Jedynym wydatkiem koniecznym jest zakup PIN-Pada Paymax, czyli czytnika kart współpracującego z aplikacją. PIN-Pad i telefon komunikują się ze sobą przy pomocy Bluetooth. Mając te trzy elementy – PIN-Pad, telefon z aplikacją Paymax oraz dostęp do Internetu – można akceptować płatność w każdych warunkach, niezależnie od rodzaju działalności.

Zespół Paymax zaprojektował swój system dbając o wszelkie, nawet najdrobniejsze szczegóły – najwyższą jakość, design oraz łatwość użytkowania – zarówno od strony aplikacji mobilnej, jak i korzystania z samego PIN-Padu w trakcie procesu akceptacji płatności kartą.

System Paymax uzyskał wszystkie certyfikacje bezpieczeństwa wymagane przez Payment Card Industry Data Security Standard, organizacje płatnicze i agentów rozliczeniowych (PCI DSS, VISA, MasterCard). Nie ma ryzyka w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu czy PIN-Pada, ponieważ dane transakcji płatniczej nie są przechowywane na urządzeniu mobilnym.

Weryfikacja transakcji przebiega podobnie jak w przypadku tradycyjnego terminala płatniczego – za pośrednictwem kodu PIN, to najbezpieczniejszy dotychczas sposób weryfikacji użytkownika

karty (tzw. transakcji EMV). System monitoruje również przebieg każdej transakcji: dane są każdorazowo szyfrowane i przechowywane w bezpiecznym środowisku.

Użytkownicy systemu Paymax mogą więc czuć się tak samo bezpiecznie i komfortowo, jak w przypadku innych form korzystania z kart płatniczych – np. wypłacając pieniądze z bankomatu lub dokonując transakcji na tradycyjnym terminalu.