Przejdź do treści

Warszawska Praga kusi inwestorów

Chociaż siedziby wielkich korporacji, ogromne biurowce czy centra handlowe zlokalizowane są zazwyczaj po lewej stronie Wisły, to jednak prawobrzeżna Warszawa coraz głośniej dopomina się o miejsce na inwestycyjnej mapie stolicy. Kusi przede wszystkim niepowtarzalnym klimatem, ale też architektonicznymi perełkami, które powoli odzyskują dawny kształt pod osłoną współczesnej sztuki ulicznej.

Elegancja i styl sprzed ponad wieku, a jednocześnie nowoczesna użyteczność. W końcu nie trzeba szukać kompromisu, bo zabytkowe praskie kamienice powoli odzyskują pierwotny wygląd, jednocześnie gwarantując nowym lokatorom najnowsze udogodnienia techniczne. Wszyscy amatorzy lokum z charakterem z pewnością znajdą tu coś dla siebie, bo w rewitalizowanych kamienicach powstają zarówno przestronne apartamenty, jak i kameralne mieszkania. Łączy je eleganckie wykończenie, a także przedwojenne wzornictwo i bogata historia związana z budynkiem.

Przedstawiciele firmy Fenix Group, która remontuje zabytkowe warszawskie kamienice zapewniają, że nawet najbardziej wymagający klient będzie zadowolony. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się już od ośmiu tysięcy i wahają się w zależności od wielkości i lokalizacji mieszkania. Analitycy rynku nieruchomości nie mają wątpliwości, że taka inwestycja będzie w przyszłości procentować. Ale nie chodzi tylko o zyski. To co przyciąga klientów to przede wszystkim unikatowe sztukaterie, oryginalne elementy ceramiki wnętrz… no i oczywiście niepowtarzalny klimat dzielnicy.

Andrzej Kawalec, prezes Fenix Group nie ukrywa, że Praga stanowi dla niego swego rodzaju inspirację i kopalnię pomysłów jeśli chodzi o nowe realizacje. To właśnie w tej części Warszawy ostały się kamienice, które mają swoją niepowtarzalną historię. Fenix Group jest w trakcie renowacji trzech z nich. – Pragniemy przywrócić tym miejscom identyczną funkcję, jaką pełniły pierwotnie. Będą to kamienice z apartamentami da ludzi, których interesuje zamieszkanie na Pradze, w miejscu, które staje się coraz bardziej atrakcyjne na warszawskiej mapie mieszkaniowej – podkreśla Andrzej Kawalec.

Atrakcyjny jest też sam sposób w jaki zabytkowe praskie kamienice odzyskują dawny blask. Dzieje się to bowiem pod osłoną sztuki. Na fasadach remontowanych budynków powstają artcovery, czyli projekty artystów warszawskiej ASP, zrealizowane na siatkach zabezpieczających. Najnowsza odsłona widnieje na kamienicy przy ulicy Targowej 43 i przedstawia praską plażę. Jak podkreśla autorka projektu – Jaśmina Wójcik – to także odniesienie do atrakcji prawobrzeżnej Warszawy.